Pielęgnacja skóry

Jak dbać o skórę nóg, rąk, brzucha i pośladów?

Skóra naszego ciała wymaga regularnej pielęgnacji. Nie wystarczy stosować codziennej troski wyłącznie w kwestii twarzy. Pozostałe części również wymagają poświęcenia im odpowiedniej ilości uwagi. Ale co robić aby mieć piękną skórę na różnych partiach ciała?
Oczywiście świetny efekt uzyskamy dzięki regularnym wizytom w gabinecie kosmetycznym. Jeśli jednak nie stać nas na taką troskę o skórę dbajmy o nią same.

Peeling

Niezwykle ważne jest regularne peelingowanie skóry. Można robić to gotowymi kosmetykami. W drogeriach dostaniemy wiele świetnych preparatów. Jeśli chcemy jeszcze oszczędzić możemy przygotować je samodzielnie. W celu zapobiegania skórce pomarańczowej idealne będą te na bazie kawy lub cynamonu. Przygotowaną substancję nakładamy równomiernie, masując na całe ciało. Po chwili spłukujemy letnią wodą.

Prysznice naprzemienne

W nefralgicznych częściach ciała stosujemy je w celu ujędrniania. Woda nie może być skrajnie gorąca lub zimna. Zaczynamy od niewielkich różnic temperatur i powoli zwiększamy zakres. Skóra będzie piękniejsza, zdrowsza i lepiej ukrwiona.

Kremy

Najlepiej nakładać kremy lub balsamy co najmniej dwa razy na dzień, a koniecznie po kąpieli. W celu lepszego nawilżenia na lekko wilgotną skórę. Wmasowujemy je przez dłuższą chwilę aby poprawić krążenie.

Depilacja

Bez względu na to jaką metodę stosujemy, po zakończeniu zabiegu należy dokładnie oczyścić skórę, wykonać delikatny peeling i nałożyć nawilżający krem. Skrupulatność pomoże nam uniknąć podrażnień, zapalenia mieszków włosowych i wrastania włosków.

Bielizna, ubrania

Aby uniknąć problemów skórnych najlepiej wybierać naturalne, przewiewne tkaniny. Bawełna jest idealna. Szczególnie jeśli chodzi o bieliznę – nasze pośladki będą nam wdzięczne.

Witaminy, suplementy

Wygląd naszej skóry poprawi się również dzięki nim. Nie należy jednak przesadzać, odpowiednio je dobierajmy. Nie zastąpią jednak zdrowej, zbilansowanej diety ani regularnych ćwiczeń.

Dieta

Warzywa i owoce a także inne zdrowe składniki wpływają na cały nasz organizm również na wygląd i kondycję skóry. Dlatego do tego faktu przyłóżmy wiele starań.

Ćwiczenia

Zdrowe ciało ma wpływ na nasze samopoczucie, wygląd ale również na jędrność skóry. Jeśli będziemy regularnie ćwiczyć znacznie łatwiejsze stanie się również dbanie o właściwą pielęgnację skóry, będziemy czuć się piękne. Marta
Udostępnij artykuł