Ubranka dla dzieci - nowe czy używane?
Udostępnij Google News
Dziecko

Ubranka dla dzieci - nowe czy używane?

Gdy rodzą nam się dzieci zauważamy jak wiele wszystko kosztuje. Z całą pewnością łatwiej zarobić tylko na siebie. Maluchy szybko rosną i stale potrzebują nowych ubranek i akcesoriów. Ceny wielu nowych są bardzo wysokie. Czy zdarzyło się wam zastanawiać dlaczego ten mały kawałek materiału musi być taki drogi, skoro używać go będziecie jedynie przez miesiąc? Na pewno.

Czemu tak drogo?

Wysokie ceny rzeczy dla dzieci wynikają z faktu, że i tak musimy je kupować. Większość ubrań czy potrzebnych akcesoriów po prostu kupimy nie zważając na cenę. Niestety bardzo często wiąże się to z wyrzeczeniami dotyczącymi naszej osoby. W końcu dla naszej pociechy chcemy wszystkiego co najlepsze.

Znacznie łatwiej jest gdy rodzi nam się drugie dziecko. Wówczas najczęściej wiele niezbędnych elementów mamy zachomikowane w szafie i tylko wyjmujemy, a dokupujemy niewiele. Jednak przy pierwszym dziecku musimy wszystko przygotować i zapłacić.

Z uwagi na ceny rosnącą popularnością cieszą się różnego rodzaju strony internetowe, grupy na portalach społecznościowych czy też fora internetowe, na których mamy sprzedają, oddają lub wymieniają rzeczy po swoich dzieciach. Ubranka dla dzieci są również powodem znacznego rozwoju sklepów typu ciucholand. Nic w tym dziwnego, możemy wyszukać prawdziwe perełki za grosze.

Jedno dziecko najczęściej nie niszczy swoich rzeczy więc używane kupujemy w stanie idealnym. Nikt nawet się nie domyśla, że nie są one nowe. Z całą pewnością jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem kupowanie rzeczy po innych dzieciach jest najlepszym rozwiązaniem.

Nie tylko ubranka

Często możemy w ten sposób nabyć również elementy garderoby i umeblowanie pokoju dla starszego dziecka. Gdy np. w przedszkolu odbywa się bal przebierańców z uzbieranych elementów możemy samodzielnie przygotować kostium lub odkupić od kogoś lub z lumpeksu za grosze. Nowe stroje w sklepach kosztują nawet 100zł, a dziecko będzie go miało na sobie przez 2 godziny więc szkoda nam takich pieniędzy. W lumpeksie lub Internecie znajdziemy nawet za 1/10 tej kwoty.

Oczywiście czasem zależy nam na zakupie czegoś nowego co bardzo nam się podoba i nieuniknione jest nabycie elementu który wywoła koszty. Jednak coraz więcej mam decyduje się na poszukiwania rzeczy używanych. Nabywanie nowych rzeczy sprawdza się jeśli mamy nieograniczone możliwości finansowe. Możemy wówczas kupić co tylko chcemy, co nam się spodoba, a gdy dziecko szybko wyrośnie nie będzie nam tego żal i albo sprzedamy dalej albo oddamy potrzebującym lub też schowamy dla kolejnej pociechy.

Powyższe argumenty potwierdzają, że korzystne jest kupowanie używanych rzeczy dla dzieci. W zgodzie z nimi na takie postępowanie decyduje się coraz więcej mam. Już teraz widzimy szeroki rozwój takiego handlu, który z całą pewnością będzie się stale rozwijał.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie