Majowy grill

10 sposobów na spędzenie weekendu majowego z rodziną z dziećmi

Majówka to pierwsza w roku, po długiej zimie okazja do wypoczynku na świeżym powietrzu. Większość z nas ma w tym czasie wolne więc chętnie korzystamy z możliwości naładowania akumulatorów na ciepłym słońcu. W Polsce najpowszechniej wykorzystujemy pierwsze dni maja na organizację grilla z rodziną i przyjaciółmi, krótkie wyjazdy, spacery lub uczestnictwo w wielu miejscowościach imprezach masowych.
Reklama
Gdy na świecie pojawiają się dzieci zaczynamy zastanawiać się nad spędzeniem tego czasu w taki sposób, który będzie atrakcyjny również dla nich. Chcemy zapewnić im możliwie jak najwięcej atrakcji i pokazać jak bawić się na dworze. To również wstęp do wyrabiania zdrowego nawyku ruchu. Przedstawiamy listę naszych propozycji na spędzenie majówki w rodzinnym gronie w towarzystwie najmłodszych.

1. Grillowanie

Miejsc do wyboru mamy pod dostatkiem. Uzależnione jest to również od tego w jakiej części kraju mieszkamy. Jeśli niedaleko morza, to istnieją miejsca na plażach gdzie dopuszczalne jest rozstawienie grilla. Pamiętać należy jednak aby dokładnie po sobie posprzątać i nie zostawiać na piasku żadnych nieczystości. Jeśli od wybrzeża dzielą nas setki kilometrów możemy wybrać się nad jezioro i spędzić tych kilka dni nad wodą na wspólnych zabawach i grillowaniu. Innym miejscem są prywatne ogródki działkowe, na których właśnie wszystko zaczyna kwitnąć. Jeśli kochamy przyrodę i lasy warto zorientować się czy w okolicznych znajdują się specjalnie wydzielone miejsca, do palenia ogniska lub rozstawienia grilla. Umiejscowione są one najczęściej na dużych polanach, ogrodzone, ustawione są tam drewniane ławeczki i stoły oraz wyznaczone za pomocą kamieni miejsce na ognisko.
Reklama

2. Imprezy masowe

W większych miastach przygotowywane są w czasie majówki różne atrakcje dla całych rodzin. Są to często różnego rodzaju wystawy, zawody, konkursy, pikniki a nawet koncerty. Jeśli nie mamy dokładnie sprecyzowanych planów na pierwszomajowe dni warto wybrać się w takie miejsce. Informacje o tym co i w jakim terminie się odbywa znajdziemy w miejskich informatorach i na regionalnych stronach internetowych. Dane w nich zawarte pomogą nam również dopasować atrakcje do wieku naszych pociech.

3. Zoo

Istnieją zarówno zwolennicy jak i przeciwnicy ich istnienia. Jednak w dzisiejszych czasach większość ogrodów zoologicznych stawia na zapewnienie zwierzętom możliwie jak najlepszych warunków bytowych, więc warto o tym pamiętać. Nikt również nie zaprzeczy, że wizyta w dużym zoo lub np. oceanarium (najpopularniejsze znajduje się w Gdyni) będzie dla dzieci prawdziwą frajdą. Spacer będzie wspaniałą formą spędzenia czasu z rodziną na świeżym powietrzu a otaczające zwierzęta tylko umilą nam czas.
Reklama

4. Rejs

Po morzu albo jeziorze. O tej porze roku zaczynają kursować statki wycieczkowe. Rejs to ogromna frajda dla najmłodszych i możliwość podziwiania budzącego się do życia świata z innej perspektywy.

5. Spacery i plac zabaw

Na wędrówki możemy poświęcić całe dnie. Wystarczy spakować do plecaków prowiant i wyruszyć na wyprawę. W ten sposób będziemy wspólnie poznawać okolice i przyrodę. Dla dzieciaków szczególnie atrakcyjne będą przystanki na placach zabaw.

6. Wycieczki rowerowe

Również warto zabrać prowiant lub zestaw do zorganizowania grilla. W sklepach są obecnie dostępne takie jednorazowe, dzięki którym nie musimy wozić ze sobą metalowego dużego grilla i worka węgla. To jak ma wyglądać taka wycieczka zależy w dużej mierze od wieku naszych dzieci. Jeśli samodzielnie jeżdżą już na dwóch kółkach to każdy wsiada na swój rower i podążamy zaplanowaną trasą. Jeśli mamy mniejsze pociechy można usadzić je w specjalnym krzesełku montowanym na tyle roweru osoby dorosłej lub doczepić specjalną przyczepkę, w której dziecku będzie siedzieć lub leżeć.

7. Centra nauki

W coraz większej ilości polskich miast pojawiają się centra naukowe.
Reklama
Dostosowane są one do wieku różnych dzieci. Za pomocą przygotowanych atrakcji dzieci w sposób empiryczny zgłębiają zagadnienia z różnych dziedzin – fizyki, biologii chemii czy geografii. Zabawa w takim miejscu spodoba się również dorosłym, a połączymy ją z nauką.

8. Parki zabaw

Małpie gaje, zjeżdżalnie, baseny z piłkami, trampoliny. Z takiego miejsca wyjdziemy bardzo zmęczeni. W niektórych bawią się jedynie dzieci a rodzice siedzą przy kawie. Jednak te największe dopuszczają zabawę dla całej rodziny. Dla nas to swoisty powrót do dzieciństwa i możliwość rozładowania energii i poruszania się. Dzieci będą wniebowzięte. Z całą pewnością cała rodzina będzie zadowolona.

9. Basen

Czy to zwykła pływalnia czy też Aquapark wszystko jedno. Zabawa w wodzie angażuje do pracy wszystkie partie mięśni więc jest bardzo zdrową formą zabawy i wypoczynku. Z pewnością jest to atrakcyjna forma spędzania czasu. Jeśli mamy możliwość udania się do Aquaparku to wybierzmy właśnie taki obiekt ponieważ znajdują się tam liczne zjeżdżalnie, wiele basenów i inne wodne atrakcje. Na klasyczny basen zabierzmy ze sobą zabawki do pływania i np. dmuchaną piłkę.
Reklama

10. Lunapark

W Polsce większość jest dość skromna i ciężko w nim spędzić rodzinnie cały dzień. Jest to również najczęściej spory koszt, żeby wspólnie przejechać się na kilku karuzelach. Jeśli mamy jakiś w okolicy warto spędzić tam choć trochę czasu – dzieci na pewno będą zadowolone. Jeśli mamy większe fundusze można wybrać się do parku rozrywki za granicę. Są one najczęściej tak duże że jeśli pojedziemy nawet na kilka dni to z pewnością nie zabraknie tam dla nas rozrywek. Pomysłów na pewno może być jeszcze więcej. Nasza lista zawiera takie, które niemal każdy z nas może znaleźć w swojej okolicy. Większość nie generuje również bardzo dużych kosztów. Pamiętajmy odpowiedniej organizacji. Jeśli jadą z nami dzieci przygotujmy prowiant na cały dzień samodzielnie w domu i spakujmy do plecaków bądź wózka najmłodszej pociechy. Wówczas wystarczy znaleźć ławkę lub inne ciche miejsce i wspólnie usiąść do posiłku. Dzięki temu nie będziemy jeść w Fast foodach i nie pójdziemy do restauracji, gdzie z całą pewnością zostawilibyśmy większą sumę. Miłego majowego wypoczynku! Marta
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama