Auto dla rodziny

Czym się kierować w wyborze samochodu dla rodziny?

W dzisiejszych czasach samochód nie jest już luksusem, a rzeczą niezbędną. Nasze dzieci chodzą do szkół, przedszkoli i na zajęcia dodatkowe. Oprócz tego my pracujemy. Wszystko trzeba zaplanować logistycznie i wygodnie. Bez odpowiedniego auta ciężko ze wszystkim zdążyć. A czym powinniśmy się kierować w wyborze samochodu dla rodziny?
Reklama

Ilość miejsca

Jeśli będą z nami jeździć dzieci i od czasu do czasu wyjeżdżamy na wakacje to w środku w kabinie powinna znajdować się odpowiednia ilość miejsca dla wszystkich pasażerów, aby podróż nie była nieprzyjemna a komfortowa. Obecnie wiele marek oferuje klientom dużą przestrzeń dla wszystkich osób, które są przewożone.

Bagażnik

Zakupy dla kilkuosobowej rodziny, wyjazd na wakacje z dziećmi. Z całą pewnością duży bagażnik będzie na wagę złota. Wielu rodziców wskazuje, że sprawdzają się pojazdy z nadwoziem kombi, suwy lub wany. Sprawdźmy jednak pojemność i szerokość bagażnika. Mogą one mieścić podobną ilość litrów jednak do jednego ładowanie będzie łatwiejsze gdyż będzie szerszy.

Awaryjność

Gdy jeździmy codziennie autem do pracy i zawozimy dzieci do szkoły, a w czasie wakacji wybieramy się na wyprawy nad jezioro nie chcemy ciągle odstawiać samochodu do mechanika.
Reklama
Duża awaryjność niektórych modeli sprawia, że nasze dni są zdezorganizowane. Dlatego przed zakupem odpowiedniego auta sprawdźmy w sieci poziom awaryjności interesujących nas modeli.

Naprawy i części zamienne

W zależności od tego na jaką klasę samochodu się zdecydujemy ceny części zamiennych i napraw u mechanika będą plasować się na różnym poziomie. Warto zorientować się jak wygląda kwestia naprawy różnych usterek w modelach, które są dla nas interesujące.

Spalanie

Istnieje wiele testów przeprowadzonych przez dziennikarzy jak również dane podawane przez producentów. Jeśli będziemy jeździć z rodziną po mieście i na rodzinne wakacje, nie warto inwestować w silniki o wielkiej mocy, gdyż będą one również więcej palić, a nam generować wyższe koszty.

Ubezpieczenie

Jego cena uzależniona jest od szeregu czynników. Po wielu latach bezkolizyjnej jazdy przysługują nam wysokie zniżki.
Reklama
Oprócz tego brane pod uwagę są takie aspekty jak : model auta, pojemność silnika, wiek i inne. W sieci lub u agenta ubezpieczeniowego możemy nawet przed zakupem wstępnie sprawdzić ile wyniosłoby nas roczne obowiązkowe ubezpieczenie auta i w ten sposób również porównać kilka modeli. To ważne bo możemy zaplanować ile będzie nas miesięcznie kosztować utrzymanie samochodu.

Bezpieczeństwo

Wszystkie auta przechodzą tzw. Crashtesty czyli testy zderzeniowe. Na ich podstawie oceniany jest poziom bezpieczeństwa auta i możliwość przeżycia wypadku przez pasażerów. Gdy wozimy dzieci bezpieczeństwo jest jednym z ważniejszych aspektów. Staramy się jeździć ostrożnie, jednak nie odpowiadamy za innych i wypadki się zdarzają, dlatego warto wybrać możliwie jak najbezpieczniejszy samochód. Marta  
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama