Kurz na meblach

Kurz na meblach - jak sobie z nim radzić - 8 sposobów

Usuwanie kurzu bywa kłopotliwe. Wydaje nam się, że dopiero co się go pozbyliśmy a znów trzeba zaczynać od początku. Bardzo często likwidujemy jedynie jego część a pozostałą rozpylamy w powietrzu przez co szybko znów osiada na meblach i sprzętach. To uciążliwość, która sprawia, że pomimo regularnego i skrupulatnego sprzątania mamy wrażenie, że w naszym domu nadal nie jest dostatecznie czysto. Jak więc radzić sobie z kurzem i pyłem i się go pozbywać aby mieć poczucie, że zrobiliśmy to najdokładniej jak to możliwe?
Reklama

Przedstawiamy szereg sprawdzonych porad:

1. Dywany – szczególnie te z krótkim włosiem będą kłębowiskiem kurzu i pyłu. Łatwiej utrzymać w czystości płytki, panele lub drewno. Jeśli pozostawiamy dywan trzepmy go na powietrzu.

2. Od góry do dołu – ścieranie kurzu rozpoczynajmy od najwyższych półek, wówczas będziemy go przenosili coraz niżej i więcej zbierzemy. Inaczej będziemy ponownie brudzić powierzchnie, które już zostały wyczyszczone.

3. Papier – najlepsze do usuwania kurzu są jednorazowe, papierowe ręczniki. Po użyciu wyrzucamy je. Szmatki muszą być regularnie wymieniane. Bardzo często same w sobie są siedliskiem kurzu, który rozcieramy i same brudzimy powierzchnie.

4. Wietrzenie – gdy sprzątasz otwórz okna, kurz nie będzie krążył w mieszkaniu i łatwiej pozbędziesz się roztoczy z powietrza. Warto również wietrzyć pościel przez cały rok.

5. Woda – z pomocą rozpylacza delikatnie zmocz powierzchnie. W ten sposób kurz nie będzie się unosił i łatwiej się go pozbędziesz.

Reklama

6. Preparaty – czyszczą, pielęgnują i wiążą brud dzięki czemu łatwiej się usuwa. Warto stosować je regularnie. Tylko pamiętaj aby ścierać wilgotną ściereczką, która efektywniej je usunie.

7. Meble – zabudowy po sam sufit i zabudowane regały. Kurz często znajduje się na wysokich szafach i regałach z książkami i bibelotami. Ich osłonięcie ułatwi utrzymanie w czystości.

8. Sprzęty – odkurzacze i sprzęty kuchenne mają filtry, które gdy są zapchane wydmuchują zabrudzenia do otoczenia. Dbaj o ich czystość, a unikniesz dodatkowych zanieczyszczeń.

Skuteczne walczenie z kurzem do łatwych batalii nie należy. Istotna jest systematyczność i odpowiednie postępowanie, które zmniejszy nagromadzenie i przywieranie pyłów. Jeśli będziemy skrupulatnie stosować wszystkie zasady będziemy cieszyć się czystym mieszkaniem przy znacznie mniejszym wysiłku. Marta
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama