Kobieta za kierownicą samochodu dotyka deski rozdzielczej
Materiał partnera

Czego kobiety pragną w samochodzie?

Przybywa kobiet prowadzących samochody. Również zawodowo, do rzadkości nie należą bowiem panie za kierownicą autobusów czy pojazdów ciężarowych. Nic więc dziwnego, że mają one sprecyzowane oczekiwania wobec swojego wymarzonego auta.
Reklama

Jeszcze do niedawna za stereotypowy samochód kobiecy uważano małe autko miejskie, segmentu A lub co najwyżej B, najlepiej polakierowane na pastelowo bądź jaskrawo. Jednakże realia są inne. Kobiety mają sprecyzowane oczekiwania wobec samochodów, poszukując czterech kółek dla siebie i swojej rodziny, uwzględniają wiele ważnych elementów. Rzecz jasna, jeśli ma to być samochód używany, wszyscy kupujący, niezależnie od płci, powinni pamiętać o sprawdzeniu jego historii dzięki numerowi VIN: https://www.carvertical.com/pl/sprawdzenie-vin.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Z licznych badań rynkowych przeprowadzanych na przestrzeni lat wynika, że kobiety szczególną uwagę zwracają na to, aby samochód był bezpieczny. Liczy się więc dla nich to, by lista wyposażenia konkretnego modelu czy egzemplarza zawierała jak najwięcej poduszek powietrznych i systemów wspomagania, w tym asystentów jazdy.

Reklama

Dla pań, które mają rodzinę, ogromnie istotne jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom, toteż ich oczekiwania odnośnie auta obejmują ergonomiczne systemy montowania fotelików dziecięcych oraz możliwość dezaktywowania poduszki powietrznej pasażera.

Określenie: "bezpieczny samochód" zawiera w sobie nie tylko wyposażenie redukujące ryzyko wystąpienia kolizji czy innego zdarzenia drogowego oraz chroniące kierowcę i pasażerów w razie, gdy ono nastąpi, lecz także wsparcie podczas wypadku. Nowoczesne auta wyposażone są w systemy automatycznego wzywania pomocy, co w oczach kobiet puszkujących czterech kółek stanowi niewątpliwą zaletę.

Bezpieczeństwo to również spokojna i komfortowa podróż, a także łatwość wykonywania manewrów. Dlatego panie chcą, aby ich wymarzony samochód wyposażony był w czujniki czy kamerę cofania, a najlepiej też asystentów ułatwiających bezpieczne wykonywanie poszczególnych manewrów.

Reklama

Istotna dla kierowczyń jest także nawigacja GPS, dzięki której mogą sprawnie i bezproblemowo dotrzeć do celu.

Wygoda i praktyczność

Kobiety, wybierając samochód, zwracają uwagę na to, aby był on wygodny i praktyczny. Powinien oferować przestronne wnętrze oraz obszerny, ergonomiczny bagażnik. Do tego dochodzą wygodne fotele, które doskonale sprawdzą się w dalekich trasach. Pozycja za kierownicą powinna być komfortowa i zapewniać jak najlepszą widoczność. Im więcej schowków, półeczek i innych elementów ułatwiających rozlokowanie równych przedmiotów, tym lepiej. Oczywiście zaletę stanowi klimatyzacja, dobre audio i każdy element wyposażenia, jaki zwiększa komfort podróży i płynącą z niej przyjemność.

Bezproblemowa eksploatacja

Kupno samochodu (nowego lub używanego) to jedno, jego utrzymanie - drugie.

Reklama

Panie doskonale o tym wiedzą, toteż ważną cechą auta w sam raz dla nich jest trwałość oraz bezawaryjność. Preferują zatem modele z takimi rozwiązaniami technologicznymi, które oferują bezproblemową i niedrogą eksploatację. Oczywiście ważna jest nie tylko bezawaryjność i koszta serwisowania, ale też niskie zużycie paliwa.

Prowadzenie i zwrotność

Chyba każdy chce, aby jego auto dobrze i pewnie się prowadziło. Kobiet też to dotyczy, dlatego zwracają one baczną uwagę na system jezdny oraz kierowniczy. Ważne dla nich jest, by samochód był zwrotny i wygodnie się nim manewrowało, zwłaszcza, jeśli służyć ma głównie do jazdy miejskiej.

Kobiece oczekiwania wobec samochodów są więc rozbudowane, a zarazem bardzo sprecyzowane i rozsądne, dotyczą bowiem rzeczywiście ważnych kwestii, z bezpieczeństwem na czele.

Reklama
Artykuł sponsorowany
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama