7 wspomagaczy, które pomogą Ci przetrwać sesję

7 wspomagaczy, które pomogą Ci przetrwać sesję

Studia to jeden z najpiękniejszych, ale i jeden z trudniejszych okresów w życiu. Za tą trudność studiów odpowiedzialna jest sesja, czyli organizowany co pół roku zbiór wszelkich egzaminów i zaliczeń wszystkich przedmiotów, na które się uczęszczało. Bardzo często jest to nadrabianie zaległości z całego półrocza w zaledwie dwa tygodnie, w czasie których trwają egzaminy. Aby podołać temu wyzwaniu warto poznać kilka „wspomagaczy”, które ułatwią przetrwać każdą sesję. Oto one:
Reklama

1. „Sesja”

W składzie znajdziemy takie substancje jak: magnez, lecytyna, żeńszeń i kofeina. Lecytyny znajdują się praktycznie w każdej komórce naszego ciała, są to fosfolipidy usprawniające działanie układu nerwowego. Kofeina rozbudza nas i wydłuża czas, jaki możemy poświęcić na pracę czy naukę. Kompleksowa zawartość wszystkich tych substancji, czyni z „Sesji” niezwykle dobry „wspomagacz” dla studenta. Można ją zakupić w postaci zwykłych lub musujących tabletek.

2. „Żeńszeń vita complex”

Głównym składnikiem, jak sama nazwa wskazuje, jest żeńszeń. Zioło mające długoletnią tradycję i pochodzące z Japonii i Półwyspu Koreańskiego. Lek ten zawiera w sobie aż 200 mg tej substancji. Używana jest ona w lecznictwie od przeszło 4000 lat, jednak nie wykazano dotychczas naukowo jej zbawiennego wpływu na organizm. Warto jednak spróbować samemu.

3. „Pamicon”

Działa zarówno na psychikę, jak i ciało oddziałując z nerwami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.
Reklama
Czynną substancją jest tu zioło Bacopa monnieri poprawiające działanie białek oraz ich syntezę – to zaś działa na procesy pamięciowe w pozytywny sposób.

4. „Sensilab Dobra Koncentracja”

Ma podobne działanie jak powyżej opisany „Pamicon”. Warto dodać, że zawarte w nim substancje mają działanie sedatywne, a więc uspokajające. Odczuwamy wtedy mniej stresu, napięcia i zmęczenia psychicznego.

5. „Asparaginian Magnezu i Potas”

Za 100 tabletek zapłacimy około 6 zł. Potas potrzebny jest przy działaniu pomp sodowo-potasowych znajdujących się w komórkach układu nerwowego. Specyfiki normujące jego ilość w organizmie działają więc ożywczo na układ nerwowy. Magnez pomaga również w syntezie ponad 80 różnych enzymów. Wzajemnie oba elementy pomagają się sobie wchłaniać.
Reklama
Poprawiają czas reakcji, pamięć i koncentrację.

6. „Magnez Forte + vit. B6”

Cena specyfiku to około 5 zł za 50 tabletek. Magnez działa przeciw zmęczeniu i odgrywa dużą rolę w układzie nerwowym człowieka. Witamina B6 działa dobrze na pamięć, koncentrację oraz umiejętność szybkiego zapamiętywania i działania.

7.  „Plusssz”

„Plusssz” to tabletki musujące, które rozpuszcza się w wodzie i pije w postaci dość przyjemnego soku. W sklepach można znaleźć trzy specyfiki z tej serii, które wspomogą pracę studenta: „Plusssz Active” – który w swoim składzie ma magnez, kofeinę, witaminę E, C oraz witaminy z grupy B;  „Plusssz Active Forte” – który dodatkowo zawiera w sobie taurynę (400mg) i zwiększoną dawkę kofeiny (200mg); „Plusssz Active Forte z Lecytyną” – występują w nim wszystkie powyższe składniki + lecytyna.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama