7 wspomagaczy, które pomogą Ci przetrwać sesję
Studia to jeden z najpiękniejszych, ale i jeden z trudniejszych okresów w życiu. Za tą trudność studiów odpowiedzialna jest sesja, czyli organizowany co pół roku zbiór wszelkich egzaminów i zaliczeń wszystkich przedmiotów, na które się uczęszczało. Bardzo często jest to nadrabianie zaległości z całego półrocza w zaledwie dwa tygodnie, w czasie których trwają egzaminy. Aby podołać temu wyzwaniu warto poznać kilka „wspomagaczy”, które ułatwią przetrwać każdą sesję. Oto one:
Reklama
1. „Sesja”
W składzie znajdziemy takie substancje jak: magnez, lecytyna, żeńszeń i kofeina. Lecytyny znajdują się praktycznie w każdej komórce naszego ciała, są to fosfolipidy usprawniające działanie układu nerwowego. Kofeina rozbudza nas i wydłuża czas, jaki możemy poświęcić na pracę czy naukę. Kompleksowa zawartość wszystkich tych substancji, czyni z „Sesji” niezwykle dobry „wspomagacz” dla studenta. Można ją zakupić w postaci zwykłych lub musujących tabletek.2. „Żeńszeń vita complex”
Głównym składnikiem, jak sama nazwa wskazuje, jest żeńszeń. Zioło mające długoletnią tradycję i pochodzące z Japonii i Półwyspu Koreańskiego. Lek ten zawiera w sobie aż 200 mg tej substancji. Używana jest ona w lecznictwie od przeszło 4000 lat, jednak nie wykazano dotychczas naukowo jej zbawiennego wpływu na organizm. Warto jednak spróbować samemu.3. „Pamicon”
Działa zarówno na psychikę, jak i ciało oddziałując z nerwami ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.Reklama
4. „Sensilab Dobra Koncentracja”
Ma podobne działanie jak powyżej opisany „Pamicon”. Warto dodać, że zawarte w nim substancje mają działanie sedatywne, a więc uspokajające. Odczuwamy wtedy mniej stresu, napięcia i zmęczenia psychicznego.5. „Asparaginian Magnezu i Potas”
Za 100 tabletek zapłacimy około 6 zł. Potas potrzebny jest przy działaniu pomp sodowo-potasowych znajdujących się w komórkach układu nerwowego. Specyfiki normujące jego ilość w organizmie działają więc ożywczo na układ nerwowy. Magnez pomaga również w syntezie ponad 80 różnych enzymów. Wzajemnie oba elementy pomagają się sobie wchłaniać.Reklama
6. „Magnez Forte + vit. B6”
Cena specyfiku to około 5 zł za 50 tabletek. Magnez działa przeciw zmęczeniu i odgrywa dużą rolę w układzie nerwowym człowieka. Witamina B6 działa dobrze na pamięć, koncentrację oraz umiejętność szybkiego zapamiętywania i działania.7. „Plusssz”
„Plusssz” to tabletki musujące, które rozpuszcza się w wodzie i pije w postaci dość przyjemnego soku. W sklepach można znaleźć trzy specyfiki z tej serii, które wspomogą pracę studenta: „Plusssz Active” – który w swoim składzie ma magnez, kofeinę, witaminę E, C oraz witaminy z grupy B; „Plusssz Active Forte” – który dodatkowo zawiera w sobie taurynę (400mg) i zwiększoną dawkę kofeiny (200mg); „Plusssz Active Forte z Lecytyną” – występują w nim wszystkie powyższe składniki + lecytyna.Reklama
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Obserwuj nas na
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Czytaj więcej
Wiosenne aktywności z dzieckiem. Pomysły na wspólne spędzenie czasu
Wiosna to czas, kiedy natura budzi się do życia, a temperatura zaczyna robić się coraz przyjemniejsza. Dla rodziców jest to idealny moment na to, aby zacząć planować aktywności na świeżym powietrzu z dziećmi, które pozwolą na wspólne spędzenie czasu i zapewnią wszystkim dużo radości. Po długiej i często ponurej zimie, w końcu chętniej wychodzimy z domu, dlatego warto pokazać dziecku, jak wiele zabaw można zorganizować sobie na dworze.
Dieta na pamięć - z czego powinna się składać? Oto nasze wskazówki
Pracę swojego mózgu oraz kondycję całego układu nerwowego można wspomóc nie tylko poprzez czytanie książek, naukę języków obcych i próby opanowywania różnych nowych umiejętności, ale także i za sprawą wartościowego odżywczego jedzenia, bogatego w składniki, które pomogą poprawić koncentrację, polepszą pamięć i zmotywują do działania.
Ćwiczysz swój mózg? Jeśli nie, to lepiej zacznij. Naukowcy nie mają wątpliwości, że będzie źle
Mózg w pewnym sensie jest takim mięśniem, dlatego jeżeli w ogóle się go nie ćwiczy, on zaczyna niestety zanikać, osłabia się i przestaje prawidłowo działać. Czy można jakoś wesprzeć go w codziennym funkcjonowaniu?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2023 ZaradnaKobieta.pl