Wesele

12 pomysłów na tematyczne wesele

Jeszcze do niedawna wesele kojarzyło się z dużą ilością rodziny, suto zastawionymi stolami, orkiestrą i zabawą taneczną do samego rana. Oczywiście wiele elementów nadal pozostaje zgodna z tradycją, jednak młodzi coraz chętniej wplatają najróżniejsze innowacje. Mają one być dostosowane do ich osobowości, poglądów czy opowiadać historię związku, która dla zakochanych zawsze będzie niezwykła.
Z potrzeby ekspresji siebie coraz popularniejszy staje się trend organizowania wesel tematycznych czyli takich które posiadają swoje hasło przewodnie. Wówczas do konkretnej idei dopasowujemy liczne elementy takie jak :dekoracje, suknia panny młodej, garnitur pana młodego, a nierzadko również rodzaj zabaw w jakich uczestniczyć będą goście. Pomysł takiej organizacji całej uroczystości przyszedł do nas z zachodu. Jednak większość z nas w obecnych czasach podkreśla swoją indywidualność. Pamiętamy również, że dzień naszego ślubu oraz następujące bezpośrednio po nim świętowanie to jeden z najistotniejszych momentów naszego życia. Z tego powodu zrobimy wszystko aby zapamiętać go na zawsze. Przedstawiamy specjalnie dla was listę ślubnych inspiracji i pomysłów na organizację wesela z dominującym motywem przewodnim. Naszym zamiarem jest zainspirowanie was do stworzenia niepowtarzalnej i wyjątkowej atmosfery w tym jedynym dniu.

1. Hawajskie wesele

Od niedawna polskie prawo dopuszcza organizację zaślubin w innym miejscu niż kościół czy Urząd Stanu Cywilnego. To dobra wiadomość dla wielu par, których marzeniem było stworzenie ceremonii żywcem zaczerpniętej z filmów, np. w pięknym ogrodzie lub na plaży. Te miejsca właśnie kojarzą nam się z ciepłymi Hawajami. Zgodnie z tą ideą panna młoda powinna przywdziać delikatną sukienkę, zwiewną, romantyczną. Panowie natomiast najczęściej występują w bieli. Dekoracje powinny być przygotowane z licznych, wielokolorowych kwiatów. Dodatkowymi elementami, które przeniosą nas w te niezwykłe dla naszej szerokości geograficznej realia będą : kwiat wpięty w rozpuszczone włosy narzeczonej oraz kwiatowe girlandy na szyjach młodych. Te ostatnie można rozdać również wszystkim przybyłym gościom. Jeśli marzy wam się wesele właśnie w takim stylu polecamy wybranie piaszczystej plaży lub pięknego parku czy ogrodu gdzie będziecie mogli przyrzekać sobie będąc boso. Można ustawić białą konstrukcje, która spełni rolę ołtarza oraz krzesła dla gości. Po takich zaślubinach sprawdzi się wesele na świeżym powietrzu. Można rozstawić wielki namiot ze stołami i parkietem do tańca. Jest to jednak opcja, na którą możemy się zdecydować organizując ślub w porze letniej, bądź ciepłą wiosną.

2. Zimowa kraina

Ślub mroźna porą roku, w okolicy świat lub sylwestra. Stylizowanie sali na lodowiec niczym z bajki o Królowej Śniegu stworzy romantyczną atmosferę i będzie niezwykle ciekawym przeżyciem dla wszystkich gości. Świetnie sprawdzi się lodowa rzeźba na środku jako element dekoracji. Pozostałe mogą być wykonane z odpowiednich makiet oraz klimatycznych światełek. Kolorystyka to błękit i biel.

3. Wesele marynistyczne

Jeśli przyszli małżonkowie mają silny związek z morzem, np. od zawsze mieszkają nad wodą lub dodatkowo pracują w zawodzie z nią związanym. Świetnym pomysłem będzie organizacja wesela morskiego. Można przygotować je na plaży bądź wynajętym statku. Dekoracje powinny kojarzyć się z morzem. Mogą to być ładnie skomponowane elementy sprzętu wędkarskiego np. sieci z uplecionymi wodorostami i rybami. Zaproszeni goście mogą zostać poinformowani, że obowiązują nieoficjalne, swobodne stroje. Pan młody powinien zaprezentować się w bieli lub błękicie. Natomiast suknia młodej powinna być delikatna, swobodna. Świetnie sprawdzą się różne dostępne odcienie kolorystyczne różne od bieli jak również krótkie kreacje. Dodatkowym elementem może być zaopatrzenie wszystkich obecnych w marynarskie czapki, złożenie serwetek na stołach w kształt łódek oraz udekorowanie całości w odcieniach błękitu oraz zieleni.

4. Folklor

Jeśli młodzi mieszkają i pochodzą z części Polski, gdzie silnie dominuje miejscowy folklor można pokusić się o organizację zaślubin i wesela zgodnie z jego założeniami, dodatkowo podkreślając jego ważne elementy. Dekoracje powinny przywodzić na myśl właściwą kulturę. Państwo młodzi natomiast powinni wówczas wystąpić w regionalnych strojach ludowych. Polskie grupy folklorystyczne wyróżniają się zwykle charakterystycznymi wzorami i bogatą kolorystyką, które należy wykorzystać przy aranżacji całości. Miejscem na organizacje takich zaślubin i wesela może być na przykład cześć wiejskiego gospodarstwa. Stoły mogą być ustawione na świeżym powietrzu lub np. w stodole.

5. Motywy kolorystyczne

Możemy dobrać jeden lub dwa kolory przewodnie. Z ich pomocą wykonane zostaną wszystkie dekoracje. Te same barwy należy wówczas wkomponować w kwiatową wiązankę panny młodej, suknię ślubną oraz strój pana młodego. Odpowiednie barwy, które najczęściej są naszymi ulubionymi stworzą niepowtarzalny klimat, będą wiele mówić o młodych i staną się elementem wyróżniającym dany dzień, dzięki czemu zostanie on zapamiętany przez wszystkich obecnych na długo.

6. Motywy owocowe

Niektóre pary decydują się na motyw przewodni jakiegoś owocu. Może to być np. jabłko czy truskawka. Wówczas jego wizerunek dominuje w dekoracjach, jak również wykorzystuje się jego kolorystykę. Jabłko może nieść za sobą odcienie zieleni, zaś truskawka czerwieni. Owoce mogą zastać umieszczone w strojach i kwiatach. Popularne jest również ich wykorzystywanie w różnych potrawach, co skutkuje całościowym odniesieniem się do tematyki.

7. Motyw wesołego miasteczka

Zabawa, radość, beztroska, szaleństwo z tym właśnie kojarzą nam się wesołe miasteczka. Suknia panny młodej powinna być figlarna i zawierać elementy kolorowe. Bogatą paletę barw można również wkomponować w strój pana młodego. Tego typu przyjęcie świetnie sprawdzi się na świeżym powietrzu, latem. Wszystko powinno być kolorowe i zawierać elementy wesołego miasteczka. Można również np. wynająć karuzelę, która stanie w centrum przyjęcia i goście będą mieli możliwość korzystania z niej. Jeśli na weselu będą dzieci i rozpoczyna się ono w dzień polecamy dodatkowo ustawić wielkie zamki do skakania, z większości będą mogły korzystać zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Jednak z uwagi na fakt, że na polskich weselach alkohol leje się strumieniami warto zadbać aby bezpieczeństwa na tych elementach pilnował odpowiedni pracownik i nie wpuszczał osób, które za dużo wypiły.

8. Królewski dwór

Ciekawym pomysłem jest również organizacja wesela na zamku lub w pałacu. Wówczas wszystkie elementy powinny być bardzo eleganckie i wystawne. Panna młoda powinna przywdziać suknię typu księżniczki, którą uzupełnić można lśniącym diademem. Pan młody świetnie będzie wyglądał ze fraku i krawatce. Tutaj elementami dominującymi będą błyszczące kamienie, blaski i przepych. Ślub jak z bajki, o jakim wiele dziewczynek marzy od dzieciństwa.

9. Wesele w stylu Vegas

Las Vegas światowa stolica zabawy, rozpusty, błysku, hazardu. Jak stworzyć wesele inspirowane tym niepowtarzalnym miejscem. Nie bez znaczenia będą kolorowe światła, blask, ekstrawagancja. Świetnym pomysłem będzie stylizowanie sali na kasyno. Stoły ustawione osobno, nie połączone w jeden, przypominające te do gier. Można również pokusić się o wstawienie maszyn do gry, z których będą wszyscy korzystać bezgotówkowo. Suknia panny młodej powinna być bardzo seksowna, eksponująca sylwetkę, może zawierać przeźroczystości, błyszczące kamienie, jak również być krótka. Pan młody natomiast powinien być bardzo elegancki i włożyć frak lub smoking.

10. Lata ’20,’30,’40,’50,’60,’70,’80,’90

Wielu z nas jest fanami mody dominującej w konkretnych latach. Wówczas możemy pokusić się o dekoracje nawiązujące do danego okresu, suknie ślubną zgodną z wyznacznikami mody w tym czasie, podobnie z garniturem. Zaczerpnięcie inspiracji z konkretnych lat może stworzyć niezwykły klimat i przenieść wszystkich gości w realia dawnego kina.

11. Orient, inspiracja zagranicznym krajem

Urzekła was kuchnia i kultura dalekiego kraju w czasie wspólnej podróży? Właśnie tam się poznaliście, zaręczyliście? Może to właśnie wasz motyw przewodni. Zadbajcie o dekoracje dopasowane do konkretnego państwa. Można również odejść od tradycji polskich i zaserwować dania związane z wybranym regionem. W ten sposób zapewnimy gościom niezapomniane doznania smakowe i również oni na długo zapamiętają nasze wesele.

12. Wspólna pasja

Jeśli posiadacie wspólną pasję np. motoryzacja, podróże czy fotografia to właśnie to uwielbienie dla konkretnej dziedziny może stać się tłem waszej ceremonii weselnej. Konieczne jest dopracowanie szczegółów i dopasowanie wszystkich elementów do stworzonej wizji. Różnimy się między sobą i cudownie bo ile par młodych tyle wizji tego niezwykłego dnia. Aby był niezapomniany i wymarzony dopasujcie go do siebie. Nie ulegajcie trendom i naciskom tylko skupcie się na tym co lubicie, jacy jesteście i co wam się podoba a na pewno będzie pięknie. Marta
Udostępnij artykuł