5 najpopularniejszych kierunków na zagraniczne wakacje z dzieckiem
Udostępnij Google News
Urlop

5 najpopularniejszych kierunków na zagraniczne wakacje z dzieckiem

Wielu z nas w obliczu zaplanowania wakacji staje przed wyborem czy z dzieckiem postawić na krajowy urlop czy wybrać się za granicę. Czasem przeraża nas długa podróż i decydujemy się na podróż w granicach Polski. Jednak nie musimy z niczego rezygnować. Wiele zagranicznych lokalizacji jest świetnie przygotowana do przyjęcia całych rodzin. Istnieje kilka miejsc, które są szczególnie chętnie wybierane przez rodziców i polecane innym. Jakie?

1. Włochy

Jest to państwo bardzo bogate w piękne kurorty. Wiele rodzin chętnie decyduje się na wyjazd właśnie w tym kierunku. Do jakich miejsc pojechać? San Marino, Sycylia, Toskania i wiele innych. Te wymienione są szczególnie popularne. Jeśli jednak ma nam towarzyszyć małe dziecko wskazane jest poszukanie lokalizacji znacznie mniej zatłoczonych. Pośród nich polecamy:

 • Toskania – jest to miejsce o niezwykłym uroku. Znajdziemy tu wspaniałe plaże z bielutkim piaskiem oraz liczne atrakcje dla całych rodzin takie jak – zoo, Aquaparki, parki linowe oraz wiele wspaniałych tras rowerowych.
 • Gargano – jest to miejscowość zlokalizowana na południowym- wschodzie Włoch. Czekają tu na nas piękne krajobrazy i niezliczona ilość wspaniałych plaż.
 • Caorle – jest to niewielka cicha mieścina. Wybierając nocleg właśnie tutaj unikniemy tłoku i gwaru, a jednocześnie łatwo i szybko przedostaniemy się aby pozwiedzać takie miejscowości jak Wenecja czy Werona.

Warto zaznaczyć, że włosi są niezwykle rodzinnym narodem i dzieci są tutaj szczególnie mile widziane. Możemy liczyć na miłe przyjęcie, życzliwość i liczne atrakcje dla pociech w każdym wieku.

2. Hiszpania

To kraj o wielu obliczach. Każdy znajdzie tu coś co przypadnie mu do gustu. Wspaniałe jest jedzenie oraz klimat. Jednak pamiętać należy, że znajduje się tu kilka miast, w których w sezonie trwa jedna wielka impreza, a to nienajlepsze otoczenie dla dzieci. Jeśli chcecie ze swoimi pociechami odwiedzić właśnie ten kraj to polecamy takie miejscowości jak:

 • Minorka – cisza, piękne, kameralne plaże, piękna zieleń i wspaniałe widoki. Tutaj z pewnością rodzinnie odpoczniecie i unikniecie wakacyjnego zgiełku.
 • Lioret de Mar – znajduje się niedaleko Barcelony, więc możemy przy okazji zwiedzić również to miasto. Znajdziemy tu wspaniałe, duże plaże i wiele atrakcji specjalnie dla dzieci. To miejscowość typowo turystyczna jednak nastawiona na wypoczynek dla rodzin.

3. Chorwacja

W tym państwie znajdziemy jedne z najczystszych na świecie plaż, do tego otaczać nas będzie piękny górski krajobraz. Jest ona niezwykle popularnym miejscem na rodzinne wakacje. Przeważające są z pewnością kwestie ekonomiczne. Wyjazd w takie miejsce można zorganizować na własną rękę. Dojazd z Polski jest możliwy samochodem, a na miejscu noclegi nie są bardzo drogie. Jakie miejsce w Chorwacji wybrać?

 • Baska – piękne plaże i mnóstwo miejsc na rodzinne spacery. Krajobrazy i architektura są przepiękne, więc to miejsce z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.
 • Stara Baska – w tym miejscu otoczy nas piękna przyroda, plaże nie są tłoczne, więc można czuć się swobodnie z małym dzieckiem.

4. Bułgaria

To państwo cieszy się rosnącą popularnością. Ceny są tu niższe niż w Chorwacji. Plusem jest również pogoda, która jest znacznie pewniejsza niż ta w naszym kraju. Wybierając się tam możemy być niemal pewni, że będzie wspaniale. Ośrodki wypoczynkowe przygotowują tu liczne atrakcje dla swoich gości, w tym również dla dzieci. Gdzie w Bułgarii?

 • Obzor – mniejsza mieścinka, jednak jej plusem jest mniejsze nagromadzenie odwiedzających niż w popularnych kurortach. Plaże charakteryzują się czystym piaskiem i krystaliczną oraz ciepłą wodą. Wokół znajdziemy liczne knajpki z pysznym jedzeniem.
 • Złote Piaski – najpopularniejszy kurort w Bułgarii. Znajdują się tu przepiękne plaże oraz bardzo szeroka baza hotelowa. W tym mieście każde dziecko i dorosły będą się świetnie bawić. Zorganizowanych jest tu wiele atrakcji. Dzieci z pewnością skorzystają z ogromnych placów zabaw, a we wspaniałych Aquaparkach będą szaleć całe rodziny. Właśnie tutaj znajdziemy jeden z największych i najnowocześniejszych w całej Europie – Aquapolis.

5. Grecja

W Grecji znajdziemy wiele ciekawych zabytków, które chętnie odwiedzimy. Czy się do nich wybierzemy zależy również od tego w jakim wieku jest dziecko, które z nami podróżuje. Znajdziemy tu piękne plaże, wspaniałe widoki jak również klimat, który pozwoli naładować akumulatory. Liczne hotele przez lata wypracowały wiele programów i atrakcji dla rodzin z dziećmi. Znajdują się tu ogromne place zabaw, animatorzy i liczne baseny. Gdzie w Grecji spędzić wakacje z dzieckiem?

 • Korfu – jest to wyspa na której są dostępne liczne atrakcje i plaże. Zlokalizowane tu hotele są komfortowe, posiadają baseny. Jest tu bardzo malowniczo, wyspa jest pięknie zielona, a mieszkańcy zajmują się rolnictwem. To wspaniałe miejsce na odpoczynek wraz z pociechami.
 • Rodos – na tej wyspie znajdziemy ogromną różnorodność atrakcji dla każdego. Jest tu piękna przyroda, krystaliczna woda i mnóstwo zabytków i świątyń, które warto obejrzeć.

Z pewnością gdy jesteśmy razem z naszymi bliskimi to nic więcej się nie liczy. Jednak jeśli domowy budżet jest ograniczony to chcemy jak najlepiej wydać odłożone pieniądze i mieć z nich pożytek. Z pewnością nie chcemy popełnić błędu wybierając przeznaczenie rodzinnego wyjazdu i wydać pieniędzy na coś z czego nie będziemy zadowoleni. Mamy nadzieję, że nasza lista pomoże wam spędzić zbliżające się wakacje w taki sposób żeby zostały zapamiętane na zawsze i dały dużo satysfakcji.

Marta

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie