Randka

Co zrobić aby mężczyzna pragnął umówić się na kolejną randkę?

Techniki uwodzenia dla kobiet nie są naprawdę tak mocno skomplikowane, jako mogłoby się to wydawać czytając popularne poradniki. Najlepiej odpowiedzieć sobie na jedno kluczowe pytanie: czego ja pragnę w życiu i czego najprawdopodobniej pragnie właśnie on? A później spełniać własne i jego pragnienia.
Reklama

Pierwsze wrażenie jest zawsze najważniejsze

Czy tego chcemy czy nie, to najpewniej oceniamy nowopoznaną osobę po jej aparycji i zachowaniu, które najbardziej rzuca się w oczy. Pierwsze wrażenie może zaważyć o całym spotkaniu i przyszłym związku. Pierwsze wspólne chwile są najważniejsze. Wiadomo, że szybciej docierają do nas komunikaty niewerbalne, czyli to co niesie ze sobą gestykulacja, mowa ciała i sam wygląd. Ważniejsze mogą być więc nie same słowa, a sposób w jaki je wypowiadamy.

Efekt Pigmaliona i Golema

Pierwsze wrażenie o danej osobie może być na tyle silne aby wytworzyć w nas znany i opisywany w psychologii „efekt Pigmaliona” lub przeciwny mu, negatywny „diabelski efekt”, zwany również „efektem golema”. Anielski „efekt Halo” sprawia, że mimo wszelkich innych informacji werbalnych i niewerbalnych na temat danej osobie, jesteśmy skłonni oceniać ją nad wyraz pozytywnie w każdym momencie.
Reklama
Stosujemy tutaj atrybucję zewnętrzną i wewnętrzną przypisując danej osobie cechy, których może nawet nie posiadać. Efekt taki powstaje, kiedy przy pierwszym spotkaniu, pierwszym wrażeniu o danej osobie wydarza się coś naprawdę miłego, a dana osoba wydaje nam się osobą niezwykle pozytywną i dobrą. Odwrotnie działanie ma wspomniany „diabelski efekt”, kiedy jedno przewinienie, złe zachowanie, czy nieodpowiedni wygląd, może nałożyć na postrzeganie danej osoby pewien „zły” filtr. Od tego wydarzenia już wszystko, co związane z daną osobą, będziemy oceniać jako podstępne, lub negatywne, nawet jeśli obiektywne opinie czy oceny byłyby zgoła inne.

Emocje na wodzy

Na pierwszej randce utrzymuj emocje na wodzy. Nie staraj się pokazać, jak bardzo zależy ci na nowo poznanym mężczyźnie. Absolutnie wystrzegaj się słów, które mogłyby jednoznacznie określać, że już właśnie w tej chwili planujesz wspólny dom i trójkę dzieci.
Reklama
Mężczyźni jak ognia boją się odpowiedzialności. Z resztą każdy przestraszyłby się, gdyby nowopoznana osoba okazywała mu szczególnie mocne uczucia już na pierwszej randce. Możesz pogładzić jego dłoń, pocałować go w policzek na powitanie, pomóc sobie zdjąć płaszcz, czy pozwolić na dotknięcie twoich włosów – te małe gesty wskazują na wasze wzajemne zainteresowanie i chęć bliskości, ale jednocześnie nie sprawiają, że druga osoba może być onieśmielona takim zachowaniem.

Mężczyzna szuka dobrej matki

Podświadomie mężczyźni wybierając swoją długoletnią partnerkę, z którą chcieliby założyć rodzinę czy dom, będą zwracać uwagę na te cechy jej charakteru, które sprawiają, że będzie ona potencjalnie dobrą matką dla ich dzieci. Aby więc zapewnić sobie tę „drugą” randkę należy zachowywać się, jak na prawdziwą damę przystało.
Reklama
Jednak nie zawsze. Mężczyźni szukają także tego dziewczęcego uroku, tej maniery, która sprawia, że kobieta tak dobrze dogaduje się z dziećmi. Bądź słodka, dziewczęca i troskliwa zarazem, a na pewno skradniesz jego serce.

Podsumowanie: 5 szybkich rad dla każdej kobiety

1. Na pierwszej randce zwróć szczególną uwagę na swój wygląd. Bądź schludna, zadbana i prezentuj się sympatycznie.

2. Oczaruj go swoim wnętrzem. Pokaż swoją kobiecą naturę.

3. Nie bój się flirtować i bądź pewna siebie w każdej sytuacji

4. Zachowaj odpowiednie maniery i zachowuj się na przemian niezwykle kobieco, a później dziewczęco. Podkręć w nim wszystkie zmysły.

5. Nie bój się swojego zdania. Wyrażaj je konkretnie, ale staraj się nie zmęczyć go rozmową. Słuchaj.

Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama