Olej kokosowy - 30 sposobów na jego wykorzystanie

Olej kokosowy - 30 sposobów na jego wykorzystanie

Olej kokosowy zdobył sobie niezwykłe uznanie w kosmetyce i kuchni, ponieważ można wyliczyć ogromną ilość jego zastosowań. W języku malajskim drzewo kokosowe nazywa się „pokok seribu guna”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „drzewo o tysiącu zastosowań”. Olej kokosowy uważa się za jeden z najzdrowszych olei na ziemi i pozyskuje się go z owoców kokosu. Posiada on w sobie tłuszcze MCT, które chociaż będąc tłuszczami nasyconymi, mają swoje zastosowanie w odchudzaniu.
Reklama
Olej kokosowy kupimy w większych supermarketach. Dostępny jest również w sprzedaży internetowej.

Zastosowania oleju kokosowego:

1. Olejem kokosowym można smarować pieczywo. Jest to dobra alternatywa dla tłustych i mało zdrowych margaryn oraz podróbek masła. 2. Olej kokosowy można używać również do smażenia i pieczenia. Świetnie sprawdzi się do przyrządzania ciast, czy smażonych klasycznych potraw. 3. Olej można dodawać do herbaty, ziół czy kawy nadając napojom kokosowego posmaku. 4. Dodając go do wazeliny można stworzyć swoją własną pomadkę i błyszczyk kokosowy do ust w jednym. 5. Warto go używać do codziennej pielęgnacji niemowląt niwelując oparzenia od pieluszek. 6. Istnieją przypuszczenia, że olej kokosowy może również pomagać w pozbywaniu się rozstępów. Warto więc smarować zmienione miejsca tym właśnie specyfikiem. 7. Mieszając cukier z olejem kokosowym stworzymy cudownie pachnący gruboziarnisty peeling do ciała. 8.
Reklama
Mieszając go zaś z fusami do kawy otrzymamy rozgrzewający i ujędrniający peeling do miejsc wymagających szczególnej pielęgnacji. 9. Z powodu świetnego zapachu sprawdzi się również, jako olejek do masażu. 10. W słoneczne dni i po opalaniu warto smarować się olejem kokosowym, który złagodzi oparzenia. 11. Mieszając olej kokosowy ze zwykłym, naturalnym kremem do twarzy otrzymamy pięknie pachnący kokosowy krem o właściwościach wygłądzających zmarszczki. 12. Jako dodatek do kąpieli warto dodać parę łyżek oleju kokosowego, którego zapach cudownie rozejdzie się po całej łazience. 13. Można go używać również, jako naturalnego środka odchudzającego. Spożycie już 1-2 łyżeczek oleju kokosowego na dzień pobudza metabolizm. 14. Olej kokosowy świetnie odżywia włosy więc można go używać jako maseczki na włosy lub środka do ich stylizacji. 15.
Reklama
Z powodu właściwości nawilżających i odprężających skórę, warto stosować go jako środek do golenia. 16. Można go używać również jako środka łagodzącego obtarcia i odparzenia. 17. Można go używać jako naturalnego kosmetyku do demakijażu. 18. Olej kokosowy posiada działanie przeciwzakrzepowe i przeciwmiażdżycowe, co zostało potwierdzone w badaniach prowadzonych w KPC Medical College and Hospital. Można go więc używać profilaktycznie jako leku na choroby układu krwionośnego. 19. W domu można go używać, jako środka smarującego i wypierającego wodę o podobnym działaniu jak WD-40. 20. Jest świetnym „kremem” do rąk, który pomaga we wzmacnianiu paznokci i ich skórek. 21. Olej kokosowy łatwo się wchłania i świetnie działa jako „kop energetyczny”, można go spróbować używać zamiast kofeiny. 22.
Reklama
Świetnie działa, jako środek odkażający rany. Przyspiesza gojenie i łagodzi oparzenia. 23. Pomaga w redukowaniu blizn i poprawia koloryt skóry. 24. Pomaga w przypadku problemów z trawieniem, zgagą czy w przypadku zespołu jelita nadwrażliwego. Posiada również działanie łagodzące bóle menstruacyjne. 25. Łagodzi objawy przeziębienia: bóle głowy, gardła i katar. 26. Dobry dodatek do podawanej zwierzętom karmy. Poprawia funkcjonowanie ich układów trawiennych, jest chętnie spożywany, poprawia oddech. 27. Impregnuje drewno, warto więc używać go jako „smaru” i „lakieru” w jednym do drewnianych przyrządów i części domu. 28. Można go używać również, jako środka owadobójczego. 29. Można go używać jako oliwy do smarowania strun w instrumentach strunowych, np. w gitarze. 30. Jest świetną bazą do tworzenia mydeł i świec.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Następny artykuł
Reklama
Reklama
Reklama