6 pomysłów na zabawy w czasie wieczoru panieńskiego
Udostępnij Google News
Moda

6 pomysłów na zabawy w czasie wieczoru panieńskiego

Wieczór panieński to chyba ostatni czas w życiu młodej kobiety, kiedy może całkowicie swobodnie wyszaleć się ze swoimi najlepszymi koleżankami i przyjaciółkami. Typowy babski wieczór to przy tym zupełnie nudna impreza. Z tego względu warto zaplanować wieczór panieński już z wyprzedzeniem i zapoznać się z najbardziej popularnymi zabawami, które można wykorzystać na swoim przyjęciu.

1. Słoiczek z poradami

Przygotowujemy ustrojony biały słoiczek, który można ustroić na sposób ślubny, z kwiatami i wstążkami. Do słoika każda uczestniczka przyjęcia wrzuca swoje własne pomysły na porady małżeńskie dla Panny Młodej. Mogą to być porady zabawne, ale i praktyczne, które później pozostaną jako świetny prezent i pamiątka.

2. Egzamin na dobrą przyszłą żonę

Przygotowujemy dla Panny Młodej praktyczne zadania np. kulinarne lub krawieckie, które musi wykonać przed całym gronem zebranych. Jeśli Panna Młoda wykona wszystkie zadania perfekcyjnie, wówczas można jej wręczyć odpowiedni certyfikat.

3. List w butelce na przyszłe lata

Każda z uczestniczek zabawy przygotowuje jedno lub parę pytań dotyczących panieństwa i małżeństwa. Panna Młoda następnie odpowiada na wszystkie pytania zapisując je na kartce. Kartkę chowamy do przygotowanej wcześniej dekoracyjnej butelki z korkiem. Butelkę można odkorkować na którąś z rocznic ślubu i zobaczyć, które z odpowiedzi Panny Młodej sprawdziły się i które marzenia okazały się rzeczywistością.

4. Quiz ze znajomości swojego wybranka

Odpowiedzi Panny Młodej można zapisywać lub lepiej całość zabawy nagrywać, co będzie jeszcze lepszą i fajniejszą pamiątką na przyszłość. Przygotowuje się kilkadziesiąt pytań bezpośrednio dotyczących przyszłego męża, na które Panna Młoda musi odpowiedzieć bez żadnych podpowiedzi. W ten sposób weryfikuje się, jak dobrze zna swojego wybranka serca. Po zakończonej zabawie filmik można pokazać Panu Młodemu.

5. Zdobywanie fantów

Zabawa, w której to Panna Młoda dyktuje zasady. Jej rolą jest wymyślanie zadań uczestniczkom imprezy. Wszystkie uczestniczki dzielą się na parę grup a następnie Panna Młoda daje im listę rzeczy, które muszą zostać jej przyniesione. Może to być numer telefonu obcego mężczyzny, jakiś owoc, wybrana rzecz czy coś zupełnie abstrakcyjnego, czego znalezienie przysporzy uczestniczkom zabawy wiele kłopotu i śmiechu.

6. Zakazane słowa

Na początku imprezy ustalacie listę zakazanych słów, których nie można używać podczas trwania całego wieczoru panieńskiego. Mogą to być słowa „ślub”, „narzeczony”, „mąż” czy imię Pana Młodego – takie, dla których ciężko znaleźć zamiennik, a które najpewniej często byłyby wykorzystywane w rozmowach. Ta osoba, która zagubi się w zabawie i przez przypadek wypowie jakieś słowo, będzie musiała wykonać jakieś dodatkowe zadanie lub ponieść wymyśloną „karę”.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie