Nieudana randka

Po czym poznać, że facet nudzi się na randce lub nie jest mną zainteresowany?

Nie każda randka musi być tą udaną, a nie każdy mężczyzna tym jedynym księciem na białym koniu. Warto poszukiwać, ale kiedy jasno widać, że mężczyzna nie jest zainteresowany dalszą znajomością to zbytecznym będzie tracenie na niego czasu, zaprzątanie sobie głowy i angażowanie się w uczucie bez przyszłości. Warto więc rozpoznawać zainteresowanie mężczyzny, ale również jego zdecydowany brak.
Reklama

Jego koledzy nie wiedzą o Twoim istnieniu

Jeśli macie wspólnych znajomych, albo znasz jego kumpli czy kumpelki, to możesz łatwo przeprowadzić prosty wywiad, który pozwoli ci zobaczyć, czy ktokolwiek oprócz ciebie wie o waszych spotkaniach. Jeśli się spodobałaś – na pewno mówił swoim znajomym o Tobie w samych superlatywach. W ogóle dopytanie się jego znajomych, czy dalsze randki to dobry pomysł może być dobrym zagraniem. Jeśli nie jesteś w tak komfortowej sytuacji, aby obracać się w tym samym towarzystwie, co on – musisz polegać na innych źródłach w kwestii dowiedzenia się, czy jemu naprawdę zależy i czy jest tobą prawdziwie zainteresowany.

Mowa ciała wypowie więcej niż tysiąc słów…

Podczas randki czy spotkania obserwuj jego mowę ciała.
Reklama
Jeśli odwraca od ciebie wzrok, patrzy się w tło za tobą, szuka wzrokiem innych kobiet, nie jest zainteresowany twoją osobą np. przegląda po raz dwudziesty tą samą stronę w menu – może to świadczyć o tym, że nie jesteś w jego typie. Ważny jest również uśmiech. Jeśli on uśmiecha się naprawdę rzadko, albo uśmiech ten jest wymuszony to również z jego strony randka może być tą nieudaną

TIP: Jak poznać prawdziwy uśmiech, a jak udawany?

Badacze zajmujący się mikroekspresjami twarzy zgadzają się, co do tego, że łatwo odróżnić uśmiech całkowicie naturalny i spontaniczny od tego udawanego. Uśmiech spontaniczny sprawia, że „śmieją się” również oczy – zauważysz to po małych zmarszczkach wokół oczu oraz lekkim obniżeniu brwi.

Reklama

Sztuczny uśmiech nie angażuje tylu mięśni twarzy, wygląda mniej naturalnie. Poza tym warto zapamiętać jeden wniosek płynący z podobnych badań: większość szczerych i prawdziwych wyrazów mimicznych nie trwa dłużej niż 10 sekund.

Krępująca cisza podczas rozmowy

Może nie świadczyć o nieśmiałości czy braku zainteresowania tematem, ale właśnie o odczuwanej nudzie względem dalszego prowadzenia konwersacji. Jeśli to ty musisz za każdym razem podawać nowy temat, który wykrusza się po wymienieniu paru zdań, to najprawdopodobniej mężczyzna świadomie jest znudzony i wyczerpany. Znudzenie może objawiać się również tym, że podczas rozmowy czy spotkania będzie wynajdywał sobie ciągle nowe „obiekty” zainteresowania.
Reklama
Może przykładowo cały czas bawić się swoim telefonem komórkowym, albo przeglądać coś na tablecie.

Jego wygląd i sposób bycia

Jeśli mężczyzna się spóźnia na randkę, a do tego widać, że nie przykłada uwagi do swojej prezencji, to również znak, że możesz nie być dla niego tą kobietą numer jeden. Poza tym, mężczyźni nieznudzeni rozmową i chcący zaimponować kobiecie będą siedzieli na wprost niej, prostując się i przybierając takie pozy, które najlepiej uwydatnią ich klatkę piersiową oraz silne ramiona. Jeśli zamiast tego on ciągle siada bokiem, a do tego garbi się nad telefonem to naprawdę warto poszukać innego partnera na kolejny wieczór i randkę.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama