Kiedy i dlaczego kobiety zdradzają – jak temu zapobiec?
Udostępnij Google News
Związki

Kiedy i dlaczego kobiety zdradzają – jak temu zapobiec?

Nie jest tajemnicą, że kobiety również dopuszczają się zdrad. Być może ciężej je zaakceptować czy zrozumieć przez pryzmat typowo społeczny. To właśnie bowiem mężczyźni uważani są za tą płeć, której łatwo stracić kontrolę nad swoją fizycznością, co ostatecznie doprowadza do zdrady. A jak zapobiec zdradom kobiet? Dać im to, czego szukają u swojego nowego partnera. Czasem jest to miłość, czasem czas, a czasem dobre ucho, które zawsze wysłucha…

Kobieta zdradza, bo zwyczajnie odczuwa nudę w związku

Jeśli między partnerami nie ma wspólnych zainteresowań, to trudniej o taką gospodarkę wspólnym czasem aby obie strony były zadowolone ze wspólnych wyjść czy atrakcji. Zawsze znajdzie się ta osoba, która będzie poszkodowaną – będzie się strasznie nudzić. Poza tym, jeśli już robicie coś razem – to wspaniale! Gorzej jest jeśli mężczyzna tylko całymi dniami pracuje, a jeśli ma wolny czas, to poświęca go sobie lub kolegom. Wtedy kobieta może się od niego odwrócić i wpaść w ramiona mężczyzny, który zapewni jej rozrywkę, wypełni dni i nie pozwoli jej „kisić” się w domu.

Brak zainteresowania ze strony mężczyzny

To drugi i chyba najczęstszy powód zdrad kobiet. Jeśli to „coś” w związku się wypala, a dwoje ludzi trzyma ze sobą tylko dom, wspólny kredyt czy w bardzo nieszczęśliwych przypadkach – dziecko, to niestety prędzej czy później któraś ze stron pozna kogoś nowego. Często to kobieta poznaje nowego mężczyznę, który staje się dla niej substytutem utraconej w małżeństwie miłości. Jest dla niej czuły, miły i opiekuńczy – a to kobiety przyciąga najbardziej.

Zemsta może być słodka…

Kolejnym powodem zdrady może być próba zemsty na partnerze, który wcześniej również dopuścił się zdrady. Kobieta taka może instynktownie sama poszukać i podrywać mężczyzn, którzy od tej chwili będą dla niej również pociągający fizycznie. Kiedy w związku jedna osoba zdradzi, a następnie partnerzy mimo wszystko pozostają razem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że ta druga osoba również prędzej czy później znajdzie sobie kochanka/kochankę. W takim związku więzi partnerskie zostają rozerwane i połączone na nowo, brak jest zaufania, wiarygodności, brak dawnej miłości, a chęć zemsty – choć szczeniacka i trudna do zrozumienia – może tym bardziej popychać do zachowania ryzykownego.

Nuda w łóżku…

Co prawda, kolejny stereotyp mówi o tym, że to mężczyźni pożądają i pragną miłości cielesnej, a kobiety już znacznie mniej. Nie jest to prawdą. Wiele zdradzających kobiet przyznaje się, że robi to ze względu na potrzeby seksualne, które nie są zaspokajane np. przez ciągle pracującego męża, lub przez brak takiej miłości pomiędzy partnerami, którzy są już ze sobą dłuższy okres i zatracili zainteresowanie tą stroną swojego związku.

Jak zapobiec zdradzie kobiety?

Jeśli dana osoba jest zdolna do zdrady, to niestety niewiele można poradzić na to, aby odwieść ją od tego zamiaru. W przeciwnym wypadku wystarczy kobiecie zapewnić odpowiednie męskie wsparcie, nie zapominać o jej potrzebach oraz przynajmniej od czasu do czasu okazywać uczucia – nawet w związkach długoletnich, gdzie brakuje już tej pierwszej „iskry”. Łatwo pokusić się o stwierdzenie, że dobrze by było gdyby mężczyzna traktował swoją kobietę przez cały czas tak, jak robił to w pierwszym roku ich znajomości… Może to właśnie sukces związków udanych, gdzie żaden z partnerów nigdy nie dopuszcza się zdrady?

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie