Obrączki ślubne

6 pomysłów na prezent na rocznicę ślubu

Rocznice ślubu świętowane są w naszym społeczeństwie od dawien dawna. Przenikło to już do polskiej tradycji tak mocno, że powstało nawet osobne słowo opisujące kolejne lata spędzane razem przez małżonków. To nasze polskie „gody”. Pierwsza rocznica nazywana jej papierową, dwudziesta srebrną, pięćdziesiąta złotą – ogółem każda ma swoją własną nazwę. Jak ważne jest to święto w życiu rodziny zauważa się też po tym, że w przypadku godów pięćdziesiątych, Prezydent może wręczyć jubilatom Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie (jeśli tylko wojewoda „dopilnuje” swoich „owieczek” i zawczasu wystąpi o takie właśnie ukoronowanie długoletniego związku).
Reklama

1. Rodzaj prezentu, a rocznica ślubu

Idąc tropem nazw danych rocznic ślubu można przygotować prezent odpowiadający danej nazwie. Na przykład czwarta rocznica nazywana jest kwiatową lub owocową. Pięknym prezentem dodatkowym dla rodziców, czy innej znanej nam pary, będzie wręczenie sadzonek drzewek owocowych, które będą mogli własnoręcznie zasadzić w wybranym miejscu. Nawiąże to zarówno do długoletniego uczucia, które ich czeka, jak i krótkiego pożycia, które już wypełniła im dawana sobie wzajemnie miłość. Dla przypomnienia innych ważkich rocznic, ich nazwy:
 • 10 – cynowa,
 • 15 – kryształowa,
 • 20 – porcelanowa,
 • 30 – perłowa,
 • 40 – rubinowa,
 • 60 – diamentowa,
 • 70 – kamienna,
 • 80 – dębowa.

2. Własnoręcznie przygotowane wino z grawerowaną karafką

Im wino starsze, tym lepsze – to wiadomo od dawna.
Reklama
Ciekawym pomysłem na długoletnie przygotowywanie prezentów jest właśnie wręczanie wina z karafką specjalnie przygotowaną na daną okazję. Za rok to właśnie wino może służyć jako poczęstunek na wspólnym spotkaniu, a następne odstawione zostanie do leżakowania…

3. Zaproszenie na uroczystą kolację

Pomysł dobry dla osób, których znajomi czy rodzice nieczęsto już mają okazję razem spędzać czas gdzieś poza domem. Wręczenie zaproszenia na romantyczną kolację dla dwojga „jak za dawnych lat” z pewnością pomoże w odnalezieniu zapomnianych już wspomnień i rozpaleniu na nowo gorejącego gdzieś w środku mocnego uczucia.
Reklama

4. Podróż w „magiczne” miejsce

Kolejnym dobrym „spersonalizowanym” pomysłem na prezent na rocznicę ślubu jest zabranie obdarowywanej pary w miejsce dawno już przez nich nieodwiedzane czy zapomniane, a które mocno związane jest z ich historią miłosną. Może to być inne miasto, w którym niegdyś na uniwersytecie kwitła młodzieńcza miłość. Może to być wioska leżące gdzieś daleko w polskich górach, gdzie zakochani po raz pierwsi wyznawali sobie miłość. A może to ich pierwsze, małe mieszkanie na zapomnianym już osiedlu? Wspomnienia z pewnością odżyją, a może i pojawi się parę łez wzruszenia.

5. Własnoręcznie przygotowana tabliczka

Fajnym pomysłem na prezent są własnoręcznie przygotowywane drewniane tabliczki, na których wypisujemy najważniejsze wydarzenia związane z obdarowywaną parą.
Reklama
Przykładowy napis może brzmieć:
 • 10 lat małżeństwa
 • 3652 dni spędzonych razem
 • 2-je wspaniałych dzieci
 • 3 adresy zamieszkania
 • Nieskończona ilość miłości

6. Profesjonalna sesja fotograficzna

Mąż może nie być aż tak zachwycony, ale żona z pewnością będzie wniebowzięta. Przygotowanie sesji pomoże w uwiecznieniu tego wspaniałego dnia i zrodzi wiele nowych wspomnień na przyszłe lata spędzone razem. Szczególnie może to być dobry prezent dla par z naprawdę długim stażem, którym sesja tego typu może nawet przypomnieć dzień ich ślubu.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama