10 aplikacji mobilnych na Androida niezbędnych w każdej podróży
Udostępnij Google News
Urlop

10 aplikacji mobilnych na Androida niezbędnych w każdej podróży

Nie można chyba już sobie wyobrazić życia bez nowoczesnych technologii i bez smartfonów. Jednym z najpopularniejszych darmowych systemów operacyjnych na powyższe urządzenia jest właśnie znany Android. Najwięcej aplikacji dedykowanych dla właśnie tego systemu znajdziemy na stronie Google Play – oficjalnego sklepu Google. To właśnie ta firma odpowiedzialna jest bowiem za stworzenie i zaprogramowanie samego Androida.

Podróż jest szczególnym przypadkiem aktywności, w którym telefon z odpowiednimi aplikacjami może nieraz przysłowiowo „uratować skórę”. Wybierając się gdziekolwiek i czymkolwiek – czy to samochodem, autostopem czy pociągiem – warto mieć smartfona ze sobą, a w nim odpowiednio przygotowany zestaw gotowych do użycia aplikacji.

Aplikacje na Androida przydatne w podróży:

1. Yanosik Autostop – aplikacja, która pomaga łączyć kierowców z autostopowiczami. Kierowca może zażądać pieniędzy za przejazd, w ramach zapłaty za paliwo. Wystarczy wpisać odpowiednią trasę i sprawdzić, czy ktoś nie jedzie w tym samym kierunku. Autostopowicz może również zostawić własną ofertę przejazdu i czekać na odzew kierowcy, który zobaczy na mapie jego ogłoszenie.

2. BlaBlaCar – Wspólne przejazdy – aplikacja połączona ze znanym i lubianym serwisem BlaBlaCar.pl. Serwis działa w oparciu o podobny regulamin, jak powyżej wymieniony Yanosik. Łączy kierowców z podróżującymi. To kierowcy jednak wpisują trasę, którą jadą, oraz kwotę opłaty, którą pobierają od współpasażerów. Pasażerowie mogą szukać tras i proponowanych przejazdów oraz kontaktować się z kierowcami. Aplikacja działa szybko i łatwo znaleźć dzięki niej szybki transport na najczęściej uczęszczanych trasach, również zagranicznych.

3. Bilkom – rozkład jazdy pociągów – najszybsza i oficjalna aplikacja do sprawdzania rozkładów pociągów orazi planowania podróży za pomocą tego środka transportu. Jedynym minusem jest fakt, że nie zawsze przy danej trasie zaznaczane są perony postoju pociągów, co jest istotne w przypadku szybkich przesiadek.

4. InfoPasażer OpóźnieniaPociągów – najlepsza aplikacja do sprawdzania opóźnień pociągów na danej trasie. Wystarczy wpisać daną miejscowość, w której pociąg jeszcze się nie pojawił i sprawdzić, czy jedzie on zgodnie z planem czy posiada pewne opóźnienie, oraz gdzie aktualnie się znajduje. Super dla osób podróżujących koleją.

5. e-podróżnik.pl – aplikacja będąca rozszerzeniem strony o tej samej nazwie. Pozwala na wyszukiwanie połączeń łączących aktualne rozkłady pociągów, autobusów i autokarów, oraz niektórych busów. Aplikacja nie wyświetla jednak odjazdów niektórych busów regionalnych, komunikacji miejskiej, czy np. Polskiego Busa.

6. Booking.com: 600 000+ hoteli – jedna z najlepszych i największych aplikacji służących do wyszukiwania najbardziej intratnych w danym miejscu ofert noclegowych. Dostępna również w języku polskim. Świetny i szybki sposób na znalezienie taniego noclegu. W ofercie znajdują się miejsca różnego typu: od domków letniskowych, po schroniska, hostele, a kończąc na pensjonatach i hotelach 5-gwiazdkowych.

7. TripAdvisor – jedna z największych aplikacji służących do całościowego planowania podróży i odnalezienia miejsc wartych zwiedzenia. W aplikacji można ustawić swój własny tryb zwiedzania, dodawać miejsca nas interesujące i zapoznawać się z nowościami z danego miejsca, które chcemy odwiedzić. Wykorzystując funkcję „W pobliżu” podróżnikowi pokazują się wszystkie warte odwiedzenia miejsca, spośród których może wybrać te, które przykuły jego uwagę. Aplikacja posiada również bazę hoteli, restauracji czy innych przydatnych punktów.

8. Pierwsza Pomoc – aplikacja z przydatnymi informacjami nt. udzielania pierwszej pomocy. Najbardziej przydatna i praktyczna w przypadku dłuższych podróży, pozwalająca ocalić życie swoich bliskich i obcych, których możemy spotkać na swojej drodze. Posiada w sobie również „Kalendarz leków”, jest więc dobra dla osób, które muszą regularnie przyjmować w leki, a w podróży łatwo o „zagubienie” w czasie.

9. Rozmówki Polsko-Angielskie i inne od grupy Tweeba – przed podróżą warto zainstalować rozmówki w języku, który nas interesuje. Te proponowane przez firmę Tweeba są darmowe, posiadają łatwy i przyjazny użytkownikowi interfejs i są niezwykle łatwe w użyciu.

10. Skyscanner – porównywarka najtańszych lotów proponująca te najbardziej ciekawe i opłacalne dla danej osoby. Pozwala na przeszukanie ponad miliona różnych tras lotów na całym świecie!

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie