Burka

Jak zachowywać się w krajach arabskich/muzułmańskich? 12 porad

Pojęcie kraju arabskiego nie jest dodefiniowane, dlatego należy szczególnie zapoznać się z historią czy kulturą kraju, do którego zamierzamy wyjechać. Tylko w ten sposób można uniknąć niebezpiecznych i niemiłych sytuacji. Kultura i religia arabska nacechowane są niepotrzebną przemocą, ścisłymi zasadami, które dla nas Europejczyków kultury zachodniej mogą być niezrozumiałe. Należy jednak ich przestrzegać okazując tym samym swoją wiedzę i poważanie dla obcej i odmiennej kultury.
Reklama

Które kraje to kraje arabskie?

Należą do nich te państwa, w których znaczna część mieszkańców to Arabowie. Co ciekawe wśród Arabów znajduje się tylko od 15 do 20% wyznawców islamu. Z drugiej strony krajem niearabskim jest np. Indonezja, a znajdziemy tam największą populację muzułmanów. Również wielu muzułmanów spotkać można w Bangladeszu, Pakistanie i w Indiach. Do krajów typowo arabskich, do których możemy podróżować zaliczają się: Libia, Maroko, Oman, Palestyna, Sudan, Syria, Tunezja, Algieria, Arabia Saudyjska, Egipt, Irak, Jemen, Jordania, Katar, Kuwejt, Liban czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Do kultury krajów arabskich należą również: Erytrea, Izrael, Somalia i Czad.

Najważniejsze informacje o zachowaniu w krajach Arabskich:

1. Nieprzestrzeganie niektórych norm, szczególnie religijnych, może mieć również konsekwencje prawne. 2.
Reklama
Odwiedzając meczet należy zasłonić swoje nogi i ramiona. Powinni przestrzegać tego także mężczyźni. Należy również zdjąć w tym miejscu obuwie. 3. Obuwie należy zdjąć przed wejściem do czyjegoś domu. Wejście w butach jest niemile widziane. 4. Wyznawcy islamu nie spożywają alkoholu. Nie są więc również dobrze nastawieni do osób nadużywających różnych trunków. 5. Mężczyźni w krajach arabskich witają się przytulając oraz mocno poklepując. Kobieta powinna pozostać z tyłu. 6. Kobieta powinna podróżować po kraju Arabskim z mężczyzną. Będzie to lepiej widziane i bezpieczniejsze dla niej. Kobiety arabskie nie mogą bowiem wychodzić „na miasto” bez towarzystwa męża, syna czy innego mężczyzny. 7.
Reklama
Kobiety powinny być przygotowane na to, że mogą być ignorowane podczas rozmowy. 8. Kobiety powinny również zakładać ubrania zasłaniające większość ich ciał. Lepiej nie poruszać się z odkrytymi nogami i ramionami oraz odsłoniętymi włosami. 9. W Islamie zakazana jest wieprzowina. 10. Psy uznawane są w tej kulturze za nieczyste. Należy powstrzymać się więc najlepiej przed podróżą z psem, a kupując dziecku arabskiemu prezent nie wybierajmy np. zabawek piesków. 11. W krajach Arabskich mile widziane jest targowanie się przy kupowaniu różnych przedmiotów i żywności. Brak targowania się uznawany jest za coś nieodpowiedniego. 12. Rozmawiając z Arabami najlepiej nie poruszać tematów religii, terroryzmu czy złego traktowania kobiet.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama