Jak opóźnić okres? - 6 sposobów
Udostępnij Google News
Zdrowie

Jak opóźnić okres? - 6 sposobów

Szczególnie wiele młodych kobiet szuka odpowiedzi na pytanie, jak opóźnić okres, ale wiedza ta przydaje się również kobietom dojrzalszym. Kwestia tego, jak opóźnić okres, jest dla nas kobiet nietrywialna dlatego, że często zwyczajnie przeszkadza on w wykonywaniu czynności zawodowych (kiedy np. zbliża się ważna delegacja) czy nie daje cieszyć się dawno zaplanowanymi wakacjami nad morzem.

1. Tabletki antykoncepcyjne

Kobiety przyjmujące hormonalne tabletki antykoncepcyjne mogą w bardzo prosty i łatwy sposób opóźnić swój okres. Wystarczy jedynie przedłużyć prowadzoną kurację i nie robić specjalnej przerwy, która służy do wywoływania krwawienia. Przyjmowanie tabletek jest równoznaczne z niewystępowaniem okresu. Hormony na wysokim poziomie, które są zawarte w tabletkach, uniemożliwiają organizmowi przejście do następnej fazy cyklu i wywołania miesiączki. Należy wiedzieć, że przyjmowanie drugiego opakowania tabletek ze schematu „21+7” powinno się odbywać już do jego ostatniej tabletki, a to oznacza, że decydując się na opóźnienie okresu w ten sposób, następny okres będzie można wywołać dopiero za 21 dni.

2. Tabletki Primolut-Nor

Tabletki te to koszt około 15 zł. Zawierają w sobie octan noretisteronu i również mogą przynieść odpowiedź na to, jak opóźnić okres. Wskazaniem w użyciu tych tabletek jest brak miesiączki lub zaburzenia miesiączkowania. Wykorzystywane są również w przypadku występowania zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Mogą być jednak również sprawdzonym sposobem na opóźnienie okresu. Skojarzone z estrogenami działają antykoncepcyjnie.

Tabletki przyjmuje się doustnie. Mają niestety wiele skutków ubocznych, w tym nudności, bóle głowy, wymioty, migreny, osłabienie, występowanie plamień w cyklu, brak tolerancji glukozy i tak dalej.

3. Tabletki Norethisterone

To kolejne tabletki, które pomagają w przesunięciu okresu. Jak opóźnić okres za ich pomocą? Wystarczy je zacząć stosować na trzy dni przed spodziewaną miesiączką, a zakończyć stosowanie na trzy dni przed planowanym końcem okresu. Krwawienie wystąpi po kolejnych trzech dniach od odstawienia tabletek.

Tabletki przyjmuje się w wybranych odstępach czasu trzy razy w ciągu dnia. Pomagają opóźnić okres nawet do dwóch tygodni. W swoim składzie zawierają syntetyczny odpowiednik hormonów progestagenów.

Niestety cena leku jest dość wysoka. W Internecie zapłacimy za lek ok. 170 zł.

4. Jak opóźnić okres domowymi sposobami?

Niestety, pewny rezultat przynoszą tylko leki hormonalne oraz niektóre leki specjalnie stosowane do przesuwania okresu. Nie brak również jednak domowych sposobów na to, jak opóźnić okres. Musimy jednak wiedzieć, że nie są to sposoby sprawdzone klinicznie i przebadane. Nie działają na każdą kobietę: mogą zadziałać lub też nie. A jeśli już zadziałają trudno przewidywać czas ich działania, jak i dalszą skuteczność.

Wiele kobiet jest jednak przekonanych, że można przesunąć okres zażywając w dużych ilościach Rutinoscorbin oraz wapń. Również niektóre niezależne od nas czynniki mogą do tego doprowadzić: np. długotrwały stres, choroba, obniżenie odporności organizmu.

5. Opóźnienie okresu wysiłkiem fizycznym

Jak opóźnić okres „na sportowo”? Wystarczy uprawiać przed jego wystąpieniem dużo wysiłku fizycznego, który zabierze nas na skraj wytrzymałości. Uwaga: metoda ta ponownie nie zadziała u każdej kobiety, a okres może się opóźnić najwyżej o 2-3 dni. Możliwe jest również jednak działanie odwrotnie: cykl przyspieszy.

6. Jak opóźnić okres ziołami?

Korzystanie z herbatek ziołowych również nie daje nam 100 proc. pewności w opóźnieniu okresu. Niektóre kobiety zgłaszają jednak, że metody tego typu rzeczywiście się u nich sprawdzają. Warto wypróbować w tej kwestii herbatę z natki pietruszki. Napar należy spożywać około trzech razy dziennie. Pomocne mogą się okazać również napary z imbiru.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie