Tampon

8 sposobów jak przyspieszyć okres

Często przed ważnymi spodziewanymi wyjazdami, imprezami rodzinnymi czy okolicznościowymi, szukamy odpowiedzi na pytanie: jak przyspieszyć okres. Miesiączka w czasie ważnych dla nas wydarzeń jest kłopotliwa, przynosi ból fizyczny, ale działa również na naszą psychikę. Czasami warto więc, aby jej wystąpienie nieco przesunąć np. sprawić, by wystąpiła wcześniej. Oto nasze sposoby na przyspieszenie okresu:

1. Środki hormonalne

Najskuteczniejszym sposobem na to, jak przyspieszyć okres, jest po prostu odstawienie w odpowiednim czasie pigułek antykoncepcyjnych. Jeśli w przyszłości chciałybyśmy przyspieszyć okres należy zacząć stosować antykoncepcję hormonalną, a odstawianiem lub dodawaniem tabletek można wtedy okres przesuwać bardzo dokładnie. Inne wymienione niżej sposoby nie są powtarzalne, działają w przypadku niektórych kobiet, nie dając rezultatów u innych. Nie mają pokrycia naukowego, ale są często wymieniane jako sposób na to, jak przyspieszyć okres bez przyjmowania antykoncepcji. Czasami warto spróbować wszystkiego, prawda?

2. Gorąca kąpiel

Często polecanym sposobem na to, jak przyspieszyć okres jest gorąca, rozgrzewająca kąpiel. Warto dodać do niej orzeźwiających, zapachowych olejków czy soli do kąpieli, by jak najbardziej się rozluźnić. Kąpiel powinna trwać troszkę dłużej.

3. Masaż brzucha

Dobrym sposobem na przyspieszenie okresu, jest również wykonanie masażu brzucha, najlepiej z użyciem ciepłej wody, a więc wykorzystując prysznic. Brzuch masujemy kulistymi ruchami, zabieg można powtarzać kilkukrotnie.

4. Wysiłek fizyczny

Nieco bardziej pewnym sposobem przyspieszenia okresu jest odpowiednio ciężki wysiłek fizyczny. Może on sprawić, że okres rzeczywiście pojawi się o 1-2 dni wcześniej, co zostanie zasygnalizowane lekkimi bólami podbrzusza. Pomocny będzie tutaj dłuższy jogging, czy wykonywanie brzuszków lub skłonów: byleby trening był naprawdę męczący dla ciała.

5. Zioła i herbatki ziołowe

Jak przyspieszyć okres ziołami lub herbatkami ziołowymi? Wystarczy zakupić herbatkę z nagietka i przygotować odpowiedni wywar. Skuteczny może się również okazać wywar z kwiatu czarnej malwy. Zioła te mają działanie rozkurczające.

6. Wieczór z partnerem

Okres można również przyspieszyć łącząc pożyteczne z przyjemnym. Takie działanie może mieć po pierwsze lekki alkohol np. czerwone wino. Po drugie zbliżenie fizyczne również może mieć podobny skutek. Dobrym więc pomysłem, na to jak przyspieszyć okres może być po prostu mile spędzony wieczór we dwoje: film, lampka wina i bliskość.

7. Relaks i odpoczynek

Na opóźnienie okresu może wpływać stres. Aby więc nie doprowadzić do tego, a nawet okres przyspieszyć, warto odpowiednio się rozluźnić i nie stresować się oraz nie denerwować się błahostkami dnia codziennego.

8. Jedna tabletka aspiryny

Aspiryna ma działanie wywołujące i potęgujące krwawienie. Jeśli do miesiączki jest tuż-tuż, to jest to sposób na to, jak przyspieszyć okres. Nie należy jednak tego sposobu nadużywać. Jeśli jednak tabletka nie wystarczyła – nie próbujmy dalej. Może to mieć groźne konsekwencje dla zdrowia.
Udostępnij artykuł