Skuteczne odchudzanie - 6 sprawdzonych metod na odchudzenie pośladków

Skuteczne odchudzanie - 6 sprawdzonych metod na odchudzenie pośladków

Pytanie o to, jak schudnąć z pośladków może doprowadzać istotnie do szaleństwa. To jedna z najważniejszych partii ciała u kobiety. Samo schudnięcie przy pośladkach nie jest takie trudne. Trudność rodzi się wtedy, kiedy po odchudzaniu pośladki mają wyglądać zadbanie, jędrnie i szczupło jednocześnie. Jak schudnąć z pośladków w taki sposób? O tym kilka rad poniżej!
Jak schudnąć z pośladków, by były one jędrne i wyglądały apetycznie?
  1. Dieta: Oczywiście za każdym razem, kiedy chcemy zrzucić parę zbędnych kilogramów najważniejsza będzie zbilansowana, równa dieta. Również przy zrzucaniu tłuszczyku z pośladków zadbajmy przede wszystkim o zdrową, pełną witamin i mikro- oraz mikroelementów dietę. Co warto jeść „na” pośladki”? Zdrowe owoce, sałatki warzywne, surówki, proste nietłuste zupy, warzywa gotowane na parze, chude mięso, w tym mięso z kurczaka i indyka.
  2. Ćwicz wchodzenie po schodach. Jak schudnąć z pośladków szybko i prawie bezboleśnie? To proste, wystarczy zamiast windy, wybrać schody. Warto ćwiczyć w ten sposób po 15-30 minut dziennie wchodząc i schodząc ze schodów, a lepiej – wbiegając i zbiegając. Ćwiczenie to pomoże również w pięknym wyszczupleniu łydek.
  3. Ćwicz mięśnie pośladków. Wykonuj proste ćwiczenia ściągania mięśni pośladków, gdziekolwiek jesteś. To naprawdę proste, a skuteczne ćwiczenie na to, jak schudnąć z pośladków. Pracują przy tym zarówno małe, średnie i duże mięśnie pośladków. Można je wykonywać w każdym miejscu.
  4. Przysiady z obciążaniem: świetne ćwiczenie dla wszystkich Pań, które chcą schudnąć z pośladków, ale przy tym nie stracić ich jędrności. Wystarczy wykonywać ćwiczenia w seriach, ale przy tym dodać sobie wybrane obciążenie np. sztangę. Oczywiście zapewne większość Pań w domu nie posiada specjalistycznego sprzętu do ćwiczeń. Ale to nie jest ważne: wystarczy wziąć nawet zwykłą torbę i dodać do niej parę kilogramów w dowolnej formie. Robiąc przysiady dochodźmy do kąta prostego, nie wykonujmy figury dalej. To ułatwi ćwiczenie, ale będzie też najlepsze dla pośladków.
  5. Wykroki z obciążeniem: Tak, jak i w przypadku ćwiczenia wcześniejszego wykroki wykonujmy z odpowiednim obciążeniem. Dzięki temu mięśnie pośladków będą pracować jeszcze silniej i jeszcze bardziej dynamicznie. Pamiętajmy o tym, aby wykroki wykonywać z perfekcyjną dokładnością. Klatka piersiowa musi być wypięta a łopatki ściągnięte. Ciągle starajmy się również utrzymać napięcie mięśni pośladków, by pracowały one, jak najefektowniej.
  6. Tabata: świetnym ćwiczeniem na pośladki może być popularna tabata. W ćwiczeniu tym chodzi o ilość i jak największe zmęczenie. Jak schudnąć z pośladków z tabatą? Trening trwa tylko cztery minuty, a opracował go w 1996 roku japoński doktor Izumi Tabata współpracując ze sportowcami przygotowującymi się do Olimpiady. Podczas tych czterech minut ćwicz intensywnie proste przysiady, bieg bokserski i skacz na skakance. Pamiętaj o tym, żeby dynamicznie ćwiczyć przez około 20 sekund, a następnie zrobić sobie przerwę na następne 10 sekund i tak… jedynie przez cztery minuty. Mocno zaciskaj również mięśnie pośladków przy każdym z ćwiczeń. Poczujesz działanie tabaty już po jednym dniu.
Udostępnij artykuł