Jak dbać o kręcone włosy?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak dbać o kręcone włosy?

Pytanie o to, jak dbać o kręcone włosy, może wbrew pozorom nastręczać wiele trudności. Włos kręcony wymaga odpowiedniej, długotrwałej pielęgnacji, by zawsze wyglądać w sposób schludny i zachwycający. Nieodpowiednia pielęgnacja może prowadzić do irytacji, ponieważ włosy tego typu najczęściej nie układają się w sposób prosty i taki, jak tego chcemy. Na szczęście istnieje wiele różnorodnych sposobów na to, jak dbać o kręcone włosy i jak je pielęgnować. Zapraszamy do małego sprawozdania!

Jak dbać o kręcone włosy? Tylko sprawdzone sposoby!

  1.  Używaj odpowiednich kosmetyków nawilżających, które odpowiednio nawodnią twoje włosy. Włosy kręcone są z reguły bardziej suche i mniej gładkie oraz miłe w dotyku, jak włosy proste. Taka ich natura, którą można jednak spróbować oszukać. Najlepsze będą tutaj szampony i odżywki nadające połysku, a jednocześnie dobrze nawilżające włos. Jak dbać o kręcone włosy używając takich kosmetyków? Wybierać tylko te, które są specjalnie tworzone z myślą o niesfornych dużych lokach i mniejszych loczkach.
  2. Susz włosy bez użycia suszarki – oczywiście, jeśli tylko masz taką możliwość. Suszenie wyniszcza włosy, stają się one po nim jeszcze bardziej suche, oraz zazwyczaj podnosi je do góry. Może to powodować na włosach kręconych efekt odwrotny od zamierzonego i niezbyt estetyczny. Z pewnością włosy kręcone trzeba suszyć z umiarem i w sposób dla nich odpowiedni, jeśli jednak nie musimy tego robić – po prostu pozwólmy im samym wyschnąć naturalnie.
  1. Susząc włosy w sposób naturalny układajmy je używając do tego celu odpowiednich pianek. Na każdym z opakowań podobnych specyfików odczytamy instrukcje dotyczącą tego, jak dbać o kręcone włosy w ten właśnie sposób. Dzięki temu włosy będą się łatwiej układały. Smarujmy każdy z kosmyków po kolei, aby całej fryzurze nadać odpowiedniego kształtu.
  1. W codziennej domowej pielęgnacji włosów kręconych można również wykorzystać domowe sposoby na ich odżywienie. Niezwykle dobrze wzmacnia włosy domowa maseczka z żółtka jajka i miodu. Należy rozbić jedno jajo pozostawiając w misce tylko jedno żółto (lub dwa w zależności od puszystości i wielkości włosów), a do całości dodać 2-3 łyżeczki miodu. Tak gotową maseczkę nakładać na włosy lekko wilgotne. Pozostawić na 15 minut, a następnie obficie spłukać ciepłą, ale nie gorącą, wodą. Pomoże to w naprawie mikrouszkodzeń włosa, odżywi go i nawodni.
  1. Przy kręconych włosach warto stosować również wszelkiego rodzaju spraye z filtrami przeciwsłonecznymi. Jak dbać o kręcone włosy z ich użyciem? To proste, włosy kręcone są mało nawilżone i wymagają większej ochrony przed promieniami słonecznymi, niż włosy proste. Filtry tego typu warto stosować również jesienią i zimą, o czym należy zawsze pamiętać.
  1. Stosowanie lakierów do okiełznania „puszystości” włosów kręconych, zwłaszcza po myciu, może być najlepszym sposobem na łatwe i przyjemne ułożenie fryzury. Warto stosować lakiery różnego typu i dobrać odpowiedni do własnych potrzeb, który będzie działał także podczas złych warunków pogodowych (deszcz, wiatr). Przy kręconych włosach warto używać tzw. „kosmetyków dyscyplinujących”, które pomagają w układaniu fryzur i sprawdzają się świetnie do stosowania na co dzień.
  1. W swojej codziennej pielęgnacji włosów kręconych można również użyć domowej maseczki odmładzającej i pielęgnującej z dodatkiem witaminy E. Wystarczy parę kapsułek witaminy E rozpuścić w ¼ szklanki mleka. Do tego warto dodać jeszcze 1-2 łyżeczki miodu. Tak przygotowaną maseczką smarować niewielkie pasma włosów, aż do całego jej zużycia. Poczekać do wyschnięcia, a następnie obficie spłukać letnią wodą.
Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie