Skuteczne odchudzanie - 6 sprawdzonych metod na odchudzenie ud

Skuteczne odchudzanie - 6 sprawdzonych metod na odchudzenie ud

Jak można łatwo się domyślić współczesne kobiety najczęściej poszukują w Internecie informacji o tym, jak schudnąć z ud, albo z łydek i brzucha. To właśnie te części naszego ciała wydają nam się najmniej atrakcyjne, kiedy przybędzie tu i ówdzie troszkę zbędnych kilogramów. Niestety trudno kobietom wygrać z naturą, która zaprogramowała nas w ten sposób, że naturalnie w miejscach tych (uda, talia) tłuszczyk zbiera się najłatwiej. Wszystko to ma przygotować kobietę do roli matki, pozwolić przetrwać ciążę. No dobrze, ale jeśli na razie nie planujemy macierzyństwa albo już wychowujemy nasze latorośle? Czas zacząć ćwiczyć. Jak schudnąć z ud najprościej? O tym poniżej!
Reklama
Jak schudnąć z ud – paręnaście pomysłów na ćwiczenia! Najlepsze porady!
  1. Nie ćwicz codziennie, a około 3-4 razy w tygodniu. To pozwoli organizmowi wypocząć. Poczujesz się znacznie lepiej ćwicząc systematycznie, ale wcale nie za często. W innym przypadku – szczególnie Panie rozpoczynające dopiero przygodę z systematycznymi ćwiczeniami – mogą poczuć ból w mięśniach, a samo codzienne ćwiczenie stanie się nieprzyjemne i „niechciane”.
  2. Treningi kardio. Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak schudnąć z ud skutecznie i szybko, to treningi kardio są na nie odpowiedzią. Nie wystarczy wykonywać pojedynczych ćwiczeń ukierunkowanych na schudnięcie z tej części naszego ciała. Całościowe ćwiczenia kardio pomogą szybciej spalać tłuszcz całemu organizmowi, a wtedy również szybciej uzyskamy wymarzony efekt końcowy – jędrne, szczupłe uda. Co warto wykonywać w kwestii takiego treningu? Raz na tydzień wybrać się na dłuższą przejażdżkę rowerem, na basen, lub zwyczajnie na długi spacer połączony z joggingiem lub marszobiegiem.
  3.  Skakanie na skakance. To świetny trening pozwalający schudnąć z wielu partii naszego ciała. Uda, pupa, brzuch, ramiona, łydki – te partie ciała pracują wtedy najintensywniej. Co jeszcze daje skakanka? Poprawia krążenie w nogach – przeciwdziała żylakom; zwiększa wydajność oddechową naszego układu oddechowego (kolejne codzienne ćwiczenia będą dla nas prostsze!), a poza tym zmniejsza ryzyko chorób serca.
  4.  Półprzysiady i przysiady. To świetnie ćwiczenia na to, jak schudnąć z ud. Do półprzysiadów przygotowujemy się w ten sam sposób, co do przysiadów. Kolana uginamy jednak jedynie lekko, powoli wysuwając swoje biodra w przód. Ręce trzymamy ku górze, łącząc ja na wysokości brody. Przy każdym półprzysiadzie wdychaj powietrze, prostując się – wydychaj je. Pełne przysiady wykonuj na stopach ułożonych w pełni na podłodze (nie na palcach) w sposób, w jaki zawsze to robiłaś. Pamiętaj dodatkowo również o ćwiczeniach oddechowych!
  5. Przysiady z podnoszeniem kolan. Ćwiczenia wykonuj tak samo, jak w przypadku półprzysiadów. Jedyna różnica polega na tym, że przy podnoszeniu ciała unoś równocześnie jedno kolano do góry w stronę brzucha. Następnie to samo ćwiczenie powtórz dla drugiej strony ciała – dla drugiej nogi.
  1. Wypady nóg w przód i w tył: Stopy stawiamy na szerokości bioder. Następnie wykonujemy krok w przód uginając jedno z kolan, aż do utworzenia kąta prostego przez łydkę i kolano. To samo ćwiczenie powtarzamy dla drugiej nogi. Dla ćwiczenia w tył wykonujemy te same czynności, ale oczywiście analogicznie, wypad nogi robimy w kierunku za siebie, a nie przed siebie. Jak schudnąć z ud w ten sposób? To proste, energicznie wykonywane ćwiczenia pozwolą mięśniom na wzmożoną pracę, a to przyspieszy spalanie tłuszczu.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama