Jak przedłużyć trwałość podkładu?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak przedłużyć trwałość podkładu?

Podstawą dobrego i trwałego makijażu jest odpowiednio nałożony podkład. To właśnie ten kosmetyk sprawia, że cera jest gładka i pięknie wygląda. Zobacz, co zrobić, by Twoja cera przez wiele godzin wyglądała perfekcyjnie.

  1. Zadbaj o skórę

Jeśli w najbliższym czasie wybierasz się na jakąś imprezę, gdzie chcesz błyszczeć, pamiętaj, że musisz przygotować do tego skórę. 2-3 dni przed planowanym wyjściem zrób peeling skóry twarzy i nałóż odżywczą maseczkę. Codziennie smaruj skórę kremem. Dzięki tym zabiegom Twoja cera będzie pięknie wyglądała, a przy okazji lepiej przyjmie podkład oraz cały makijaż.

  1. Nie rób makijażu zaraz po kąpieli

Przed ważnym wyjściem konieczna jest kąpiel. Pamiętaj jednak, aby nie nakładać makijażu bezpośrednio po niej. Jest to bardzo ważne, ponieważ podczas kąpieli otwierają się pory, przez co nałożony na skórę makijaż staje się mniej trwały.

  1. Użyj bazy

Baza pod makijaż to specjalny kosmetyk, którego zadaniem jest  przedłużenie trwałości makijażu. W drogeriach dostępne są różne wersje tego kosmetyku np. baza liftingująca, nawilżająca lub rozjaśniająca. Wybierając kosmetyk dla siebie zwróć uwagę, by był on jak najlepiej dopasowany do rodzaju i potrzeb Twojej skóry.

  1. Podkład o przedłużonej trwałości

Jeśli często robisz makijaż, który musi przetrwać wiele godzin, powinnaś zainwestować w podkład o przedłużonej trwałości. Kosmetyk taki jest wprawdzie nieco droższy w porównaniu do innych podkładów, niemniej jednak warto w niego zainwestować, gdyż utrzymuje się na skórze nawet przez 24 godziny.

  1. Puder

Po nałożeniu podkładu należy go delikatnie oprószyć pudrem transparentnym. Ten prosty zabieg dodatkowo utrwali makijaż, który będzie pięknie się prezentował nawet kilkanaście godzin.

  1. Nie spiesz się

Nakładając na twarz makijaż pamiętaj, aby robić to wolno i dokładnie. Po nałożeniu każdej kolejnej warstwy odczekaj chwilę, aby dobrze się wchłonęła. Dzięki temu makijaż będzie trwalszy i bardziej wyrazisty.

Wykonanie makijażu na specjalną okazję nie jest zadaniem prostym. Cały dzień wykorzystywany na rozmowy z klientami lub noc upływająca na zabawie wymagają, by wyglądać doskonale zarówno na początku jak i na końcu spotkania. Podstawą dobrego makijażu jest podkład. Jeśli uda Ci się zrobić wszystko tak, by dobrze się trzymał, masz szanse wyjść ze spotkania tak samo piękna jak na nie weszłaś.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie