Pielęgnacja skóry zimą - porady
Udostępnij Google News
Uroda

Pielęgnacja skóry zimą - porady

Skóra potrzebuje naszej uwagi przez cały rok, jednak zimą w szczególności. Narażona jest wtedy na mroźne temperatury, wiatr i suche powietrze. Jeśli nie wiesz jak zadbać o skórę zimą, mamy dla Ciebie kilka pożytecznych porad. Mamy nadzieję, że dzięki nim Twoja skóra będzie cieszyła się dobrą kondycją.

Nawilżanie

Pamiętaj o tym, jak ważne jest odpowiednie nawilżenie skóry. Dobierz krem lub emulsję, która będzie dedykowana rodzajowi Twojej skóry. Jeśli jest sucha – wybierz gęsty krem, na przykład oliwkowy. Jeżeli tłusta lub mieszana – postaw na lekkie, szybko wchłaniające się emulsje. Nie wychodź z domu bez dobrego nawilżenia skóry, zwłaszcza w miejscach bezpośrednio narażonych na działanie atmosferyczne, takich jak twarz czy dłonie.

Nie zapominaj o ustach

Usta są szczególnie narażone na pęknięcia czy też wysuszenie. Zatem zimą w szczególności musimy o nie dbać. Pamiętaj o tym, żeby traktować je balsamami oraz pomadkami nawilżającymi, a jeśli chcesz użyć pomadki koloryzacyjnej, warto zrobić pod nią bazę w postaci kremu czy właśnie balsamu.

Kosmetyki do kąpieli

Zadbaj o to, żeby nie wysuszały dodatkowo Twojej skóry. Postaraj się zamienić zwykły żel pod prysznic na mleczko, które oprócz swoich właściwości oczyszczających nawilży i zregeneruje naskórek. Pamiętaj o tym, aby po każdej kąpieli koniecznie nawilżyć swoje ciało za pomocą balsamu. Polecany jest tak zwany balsam pod prysznic, który możesz rozprowadzić po mokrym ciele i nadmiar spłukać wodą. Jeśli masz suchą skórę, stosuj olejki do kąpieli, które mają silne właściwości natłuszczające. Zapomnij o peelingach gruboziarnistych, które silnie uszkadzają naskórek.

Kosmetyki na co dzień

Bardzo ważne jest to, aby kosmetyki, które stosujesz w ciągu dnia były bogate w filtry przeciwsłoneczne. Mimo powszechnego przekonania, że zimą promienie UV nam nie zagrażają, musisz sobie uświadomić, że jednak są tak samo niebezpieczne, jak latem. Tyle że latem pamiętamy o filtrach a zimą już niestety nie…

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie