Domowe maseczki na rozszerzone pory
Udostępnij Google News
Uroda

Domowe maseczki na rozszerzone pory

Masz już dosyć tych czarnych kropeczek, które psują efekt pięknej i zadbanej cery? Zastanawiasz się, jak wygrać z nimi walkę? Poniżej znajdziesz 3 sposoby na wykonanie domowej maseczki, która stosowana regularnie pomoże Ci wygrać walkę z rozszerzonymi porami i sprawi, że Twoja cera zyska nowy, ożywczy blask.

Maseczka nr 1: soda oczyszczona

Chyba każda z nas posiada w domu sodę oczyszczoną. Jednak nie każda z nas wie, że ma bogate właściwości kosmetyczne. Doskonale odświeża, zmiękcza, złuszcza, łagodzi podrażnienia, a przede wszystkim usuwa zanieczyszczenia, które są główną przyczyną rozszerzonych porów.

Jak wykonać maseczkę z sody oczyszczonej?

Jest to banalnie proste! Wystarczy, że wymieszasz czubatą łyżeczkę sody z podobną ilością wody. Nakładaj maseczkę na twarz 5 razy w tygodniu przez miesiąc. Pamiętaj o dokładnym spłukaniu maseczki po 15 minutach od jej nałożenia.

Maseczka nr 2: drożdże spożywcze

Jeśli masz problematyczną cerę, skłonną do wyprysków i błyszczenia się, drożdże spożywcze pomogą Ci w poprawieniu kondycji skóry. W doskonały sposób oczyszczą cerę z wszelkich zanieczyszczeń.

Jak wykonać maseczkę z drożdży?

Wystarczy, że odkroisz mały kawałeczek drożdży i wymieszasz je z podobną ilością mleka. Żeby drożdże łatwiej wymieszały się z mlekiem i stworzyły gładką emulsję, koniecznie użyj ciepłego mleka. Dokładnie zmyj maseczkę wodą po 15-20 minutach, kiedy na Twojej twarzy utworzy się już twarda skorupka.

Maseczka nr 3: białko

Jak się okazuje, pomocne w walce z rozszerzonymi porami może okazać się zwykłe kurze jajo. Jednak nie jego całość, a jedynie białko. Białko w doskonały sposób odżywi Twoją skórę i sprawi, że będzie gładka, jak u dziecka. Ponadto działa odtłuszczająco, matująco i perfekcyjnie sprawdzi się podczas zimy! W idealny sposób ochroni naszą cerę przed mrozem i wiatrem.

Jak wykonać maseczkę z białka?

Białko można zmiksować lub ubić i taką piankę bez dodatków nałożyć na twarz. Jeśli jednak chcemy, żeby nasza maseczka miała więcej właściwości odżywczych i zapachowych, możemy dodać do niej olejki eteryczne, cytrynę lub jabłko. Maseczkę pozostaw na twarzy przez 20 minut, po czym dokładnie spłucz wodą.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie