Nerwica – poznaj symptomy i naucz się z nią walczyć
Udostępnij Google News
Zdrowie

Nerwica – poznaj symptomy i naucz się z nią walczyć

Według statystyk prawie 9 milionów Polaków walczy z nerwicą. Jednak ta liczba może być dużo większa,  ponieważ nie każdy z nerwicowców zgłasza swój problem. Jest to choroba duszy, która niewiadomo kiedy atakuje nasze ciało i zmysły. Powoli, ale bardzo skutecznie wkrada się w nasze życie.

Definicja mówi nam o tym, iż nerwica jest chorobą polegającą na wewnętrznym konflikcie psychicznym, nad którym nie mamy kontroli. Częściej borykają się z nią kobiety. Być może dlatego, że jesteśmy bardziej wrażliwe, o wiele mocniej przeżywamy wszystkie problemy, bardziej angażujemy się w zadania, które stawia na naszej drodze życie. Chorobę tę wywołują przeróżne czynniki stresogenne. Niestety nie każdy potrafi sobie z nimi poradzić. Należysz do tego grona osób?

Zauważ i pokonaj objawy

Objawy nerwicy nie są jednoznaczne i bardzo ciężko jest je rozszyfrować. Jeżeli czujesz się nieszczęśliwa, towarzyszy Ci dyskomfort psychiczny, Twoje ciało odmawia Ci posłuszeństwa, odczuwasz bóle różnego typu, czujesz przyspieszony rytm serca, cierpisz na bezsenność, drżenie ciała i ogólne rozbicie, a lekarze mówią, że wszystko jest w porządku, zatrzymaj się. Wsłuchaj się w swój organizm i odpowiedz sobie na pytanie, czego tak naprawdę się boisz. Jeśli uświadomisz sobie, że problem leży w Twojej psychice, to wszystkie objawy ustąpią. Pokonasz tę chorobę. Często jest jednak tak, że nie jesteś w stanie poradzić sobie sama. Wtedy warto, abyś udała się na terapię lub chociaż po poradę do specjalisty. Jeśli się przed nim otworzysz, zaufasz mu i przeanalizujesz wszystkie swoje lęki, sukces czeka na Ciebie nieopodal.

Wygraj ze stresem

Nerwicowców jest naprawdę wielu. Nerwica, to zdecydowanie choroba ówczesnych czasów. Kiedy obowiązki zaczynają przerastać i nie brakuje czasu na odpoczynek, nerwica może Cię dopaść w najmniej oczekiwanym  momencie. Postaraj się znaleźć czas dla siebie i na regenerację sił. Postaraj się również pilnować czasu i jakości swojego snu, bo właśnie wtedy masz największe szanse na intensywny wypoczynek. Nawet najbardziej silna kobieta potrzebuje czasem odpuścić i odpocząć.

Jak walczyć?

Warto wspomóc swój organizm naturalnymi suplementami diety.  Polecany jest w szczególności dziurawiec, melisa, witaminy z grupy B, magnez, wapń, żelazo, żeń-szeń. Ważna jest również zdrowa, zbilansowana dieta. Postaraj się, aby Twoje posiłki były lekkie i zdrowe, co zdecydowanie poprawi Ci samopoczucie i zadowoli ciało.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie