Jak sobie radzić z wrastającymi włoskami?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak sobie radzić z wrastającymi włoskami?

Wrastające włoski to problem wielu kobiet. Jednak większość z nas nie wie, dlaczego po goleniu czy depilacji, nasze włoski zamiast normalnie odrastać, zmieniają kierunek i wrastają w skórę. Jest to bardzo nieprzyjemna sprawa, ponieważ oprócz defektu estetycznego, pojawia się także zdrowotny. W miejscu wrostu włoska, możemy zauważyć czerwone wypryski, opuchnięcia, podrażnienia, co wiąże się z silnym dyskomfortem, a nawet bólem. Zwalcz ten problem na zawsze! Oto kilka domowych sposobów…

  1. Soda oczyszczona

Ma ona silne działanie przeciwzapalne. Soda zlikwiduje zaczerwienienia i złagodzi swędzenie. Rozpuść łyżeczkę sody w 200ml ciepłej wody. Takim roztworem przemywaj zmienione miejsca na skórze, po czym spłucz go wodą. Zabieg możesz powtórzyć nawet kilka razy dziennie.

  1. Cukier

Cukier ze względu na swoją strukturę, świetnie sprawdzi się jako peeling. Drobinki cukru idealnie pomogą Ci w pozbyciu się wrastających włosków, które nie mogą przebić się na zewnątrz ze względu na złą kondycję skóry. Dzięki takiemu peelingowi, pozbędziesz się martwego naskórka i pozwolisz swojej skórze na odbudowanie jej struktur. Żeby przygotować ten naturalny kosmetyk, wystarczy Ci szklanka cukru oraz pół szklanki oliwy z oliwek. Poleca się wykonywać peeling 3 razy w tygodniu.

  1. Aspiryna

Lek ten pomoże Ci pozbyć się zaczerwień na Twojej skórze. Ma także właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu odbuduje kondycję mieszków włosowych. Ponadto, dzięki aspirynie pozbędziesz się martwego naskórka. Żeby przygotować roztwór z aspiryny, przygotuj jej 2 tabletki, płaską łyżkę miodu, oraz łyżkę wody. Tabletki rozpuść w wodzie i do tak powstałej mieszanki dodaj miód. Stosuj w formie maseczki, nakładanej 2 razy w tygodniu.

  1. Czarna herbata

Jeśli jesteś smakoszem herbaty, przestaw się na tę porcjowaną w torebkach. Zużyte torebki, zamiast wyrzucić do kosza, wykorzystaj w walce z wrastającymi włoskami. Przykładaj je do zaczerwienionych miejsc, a zauważysz różnicę. Twoja skóra odzyska dawny blask, jeśli zabieg ten będziesz powtarzała 3 razy dziennie.

  1. Miód

Miód jest skutecznym naturalnym antybiotykiem. Ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu wzmacnia kondycję mieszków włosowych w miejscach, w których doszło do infekcji zapalnej. Ponadto doskonale zniweluje podrażnienia oraz nawilży i odżywi skórę. W tym przypadku nie musisz tworzyć specjalnych mieszanek. Nakładaj cienką warstwę miodu na zmienione miejsca na skórze. Możesz powtarzać ten zabieg nawet kilka razy dziennie.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie