Jak i gdzie spotkać nowych interesujących ludzi – 5 fajnych miejsc
Udostępnij Google News
Psychologia

Jak i gdzie spotkać nowych interesujących ludzi – 5 fajnych miejsc

Zawsze w każdym życiu następuje jakiś przełom, w którym przechodzimy z jednego środowiska do całkiem innego, przez co stare kontakty się urywają, a człowiek nie za bardzo wie co ze sobą zrobić w piątkowy wieczór.

Nowy kierunek studiów, nowa szkoła, lepsza praca, przeprowadzka do innego domu lub miasta – to sytuacje, które osłabiają więzy ze starymi znajomymi. Kiedy trudno nam nawiązać nowe kontakty albo zwyczajnie czujemy się samotni, warto poszukać miejsc, w których możemy poznać nowych i interesujących ludzi. Oto niektóre propozycje:

1. Domy kultury i wydarzenia kulturalne

Jest wiele miejsc, nie tylko „oficjalnych” i należących do miasta, gdzie organizuje się rożne kulturalne wydarzenia. Poszukaj takich miejsc w swojej okolicy. Może to być na przykład nieoficjalny teatr tworzony przez studentów, wystawa prac na którą każdy może przynieść coś swojego, warsztaty otwarte dla wszystkich chętnych. Śledź wydarzenia w takim miejscu, tam właśnie dzieje się najwięcej i łatwo spotkać interesujących ludzi.

2. Kluby z jazzem i cyklicznymi koncertami

Odnajdź klub w swoim mieście, w którym cyklicznie odbywa się jakaś tematyczna impreza np. Jazz Session. W takim miejscu spotkać można naprawdę ciekawych ludzi, którzy przychodzą tam z pewną regularnością. Jeśli więc ktoś Ci się spodoba, a nie będziesz miała śmiałości to… może przyjdzie tam za tydzień?

3. Spotkania autorskie

Spotkania autorskie z pisarzami, muzykami, publicystami i podróżnikami są zazwyczaj mało reklamowane, ale za to łączy je jedna rzecz – wstęp wolny, oraz druga – ciekawi ludzie. Jeśli znajdziesz reklamę takiego spotkania, wybierz się tam. Ludzie chętnie ze sobą rozmawiają i zawiązują nowe znajomości.

4. Wieczory z książką – biblioteka i antykwariaty

W bibliotekach i antykwariatach często odbywają się noce poezji lub książki, gdzie każdy z uczestników może na głos przeczytać jakiś fragment swojego wiersza lub prozy, lub czyta się wybranego sławnego autora. Sprzyja to wzajemnemu poznawaniu się, ludzie chętnie ze sobą rozmawiają, wymieniają się informacjami i dyskutują.

5. Ścianka wspinaczkowa

Jeśli jesteś osobą bardziej sportową i wolałabyś robić coś mocniej zajmującego niż czytanie wieczorne poezji to jest również wyjście dla Ciebie – ścianka wspinaczkowa. Sport ten ma to do siebie, że trzeba na ściance mieć swoją parę, a przychodzą tam też ludzie całkiem bez pary i wtedy dobierają się w dwuosobową grupę na miejscu. Przebywanie w towarzystwie jednej osoby zawsze prowadzi do fajnej rozmowy, a jeśli trafisz na kogoś, kogo nie możesz strawić zawsze możesz udać ból brzucha i po prostu wyjść. Z reguły jednak, jeśli Ty masz do tego pasję, z pewnością spotkasz kogoś podobnego sobie. Do zakochania i zaprzyjaźnienia jeden krok!

Udostępnij Google News Komentarze

Polecane dla ciebie