Jak ubrać się na Wigilię - 3 niezawodne stylizacje

Jak przygotować święta i nie zwariować?

Organizacja świąt to ogromne wyzwanie. Trzeba posprzątać, zrobić zakupy, ugotować, przystroić dom i zrobić jeszcze tysiąc innych rzeczy. Są jednak sposoby, które ułatwiają znacznie prace przedświąteczne. Skorzystaj z nich, a do wigilijnego stołu usiądziesz szczęśliwa a nie zmęczona.
Reklama
  1. Przygotowania zacznij już kilka tygodni wcześniej
Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić dużo wcześniej. Jeśli zaczniesz porządki w mieszkaniu już na początku grudnia, nie spadną one na Ciebie kilka dni przed świętami. Zamiast od rana do wieczora myć okna, możesz zadanie to rozłożyć sobie na kilka dni – codziennie myjąc tylko jedno. Taki podział czynności sprawi, że zrobisz spokojnie wszystko przed świętami, a równocześnie znacznie mniej się zmęczysz.
  1. Zakupy rób na raty
Także zakupy możesz sobie rozłożyć na dłuższy okres czasu. Chodząc do sklepu po codzienne sprawunki możesz kupić produkty, które są trwałe, a przydadzą Ci się do gotowania świątecznych potraw.
Reklama
Przed gorączką zakupową masz większy wybór i nie musisz się martwić, że o czymś zapomnisz. Ponadto zakupy robione w ten sposób spowodują, że kupisz  to, co potrzebujesz, a nie to, co jest reklamowane i w promocyjnej cenie.
  1. Zacznij gotować i zamrażać
W wielu domach na stole wigilijnym stawiane jest 12 potraw. To niemała ilość i przygotowanie ich nie jest proste. Do tego trzeba doliczyć konieczność ugotowania jedzenia na kolejne świąteczne dni i już można z kuchni nie wychodzić przez wiele godzin. Jeśli jednak dobrze się zorganizujesz możesz ten czas znacznie skrócić. Wiele potraw można przygotować wcześniej i zamrozić.
Reklama
Do mrożenia doskonale nadają się np. pierogi i uszka. Przed Wigilią wystarczy wyjąć je z zamrażarki, podgrzać i można podawać.
  1. Nie bój się prosić o pomoc
Zmęczenie to rzecz ludzka i nie ma co udawać cyborga. Jeśli nie dajesz sobie rady sama poproś o pomoc. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby mąż pomógł Ci umyć podłogę, a dzieci pokroiły warzywa na sałatkę.
  1. Skorzystaj z gotowców
Jeśli nie dajesz sobie rady ze wszystkim ze względu na czas, wykorzystaj gotowce. Wiele potraw świątecznych można kupić w już gotowych w sklepach. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i siły na świętowanie.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama