Jak poradzić sobie z zaparciami?

Jak poradzić sobie z zaparciami?

Zaparcia potrafią być bardzo uciążliwe i niezwykle wymęczyć człowieka, zwłaszcza, jeśli borykamy się z nimi na co dzień. Jeżeli jesteś jedną z takich osób lub masz taką osobę w rodzinie, a leki chemiczne nie pomagają, koniecznie zerknij w treść tego artykułu. Powiemy Ci, jak pozbyć się zaparć za pomocą naturalnych sposobów, które z pewnością nie będą groźne dla Twojego organizmu.
Reklama
Po pierwsze - błonnik Błonnik pomoże Ci pozbyć się wszelkich toksyn, które zalegają w Twoich jelitach. Dzięki niemu masz dużą szansę na pobudzenie pracy jelit i pozbycie się zaparć. Największe ilości błonnika znajdziesz w pełnoziarnistych produktach, takich jak ciemny chleb, czy ciemny makaron oraz w różnego rodzaju otrębach zbożowych. Możesz również kupić specjalny błonnik, który należy spożywać z mlekiem lub jogurtem. Po drugie - owoce Najlepiej, jeśli spożyjesz jakiś owoc przed posiłkiem. Owoce zawierają kwasy, które skutecznie pobudzają trawienie. Przy zaparciach szczególnie polecane są śliwki. Doskonale działają na trawienie oraz pobudzają pracę jelit. Poza tym owoce mają w sobie wiele błonnika. Warto spożywać także dużą ilość jabłek. Po trzecie – woda Żeby wygrać z tą dolegliwością, pij dużo wody. Zaleca się spożywać od dwóch do trzech litrów wody dziennie. Zadbaj o dobre nawodnienie swojego organizmu, dzięki czemu jelita zaczną sprawniej funkcjonować i dobrze spełniać swoją rolę.
Reklama
Można spożywać również różne herbatki ziołowe, które korzystnie wpłynął na nasze trawienie. Po czwarte – kiszonki Bardzo pomocna może okazać się także kapusta i ogórki kiszone, ze względu na wysoki wskaźnik błonnika oraz witamin z grupy B. Można spożywać je w postaci surowej lub pić szklankę soku z kapusty dziennie. Po piąte – siemię lniane Ziarna z siemienia znane i wykorzystywane są od wielu lat. Jest to naturalny środek o właściwościach przeczyszczających. Najlepiej spożywać siemię z postaci zmielonej. Można tworzyć miksturę z wodą, wsypując łyżeczkę produktu do szklanki wody. Można dodać go także do płatków, jogurtów, zup czy ciast. Jeśli wprowadzisz te zasady w życie, jesteśmy pewni, że uda Ci się wygrać z problemem, jakim są zaparcia.  
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama