5 sposobów na walkę z hemoroidami
Udostępnij Google News
Zdrowie

5 sposobów na walkę z hemoroidami

Hemoroidy to bardzo wstydliwy problem dotykający jednak coraz większą liczbę Pań. Same hemoroidy to naturalna część naszego ciała, jednak ich nabrzmienie oraz powiększenie prowadzi do tak nieprzyjemnych objawów i choroby. Są one skutkiem stylu życia lub czynników genetycznych, które to przyczyny prowadzą do niewydolności żylnej. Nie warto tego problemu lekceważyć, a warto mu zaradzać.

Sposobów na walkę z hemoroidami jest naprawdę sporo, wystarczy tylko je poznać.

1. Gorąca kąpiel

Może przynieść bardzo duże ukojenie, ponieważ ciepła woda wzmaga przepływ krwi, a więc łagodzi typowe objawy. Najlepszą pozycję, jaką można przyjąć w wannie to pozycja z podkulonymi nogami. W ten sposób możemy grzać się od 10 do 15 minut. Chyba, że objawy nie mijają po wyjściu z wody, a łagodnieją kiedy jesteśmy w wannie – wtedy kurację odpowiednio można wydłużyć.

2. Do kąpieli warto dodać zioła

Do gorącej wody można dodać wybrane zioła. Najlepszym wyborem będzie rumianek, nagietek, wyciąg z oczaru wirginijskiego i napar z kory dębu. Ten ostatni działa ściągająco i wysuszająco. W wodzie z ziołami nie powinniśmy przebywać dłużej niż 15-20 minut. Nie jest to sposób polecany również kobietom w ciąży – chyba, że lekarz postanowi inaczej.

3. Okłady z ziół – oczar wirginijski

Świetnym i sprawdzonym sposobem na hemoroidy są okłady z ziół. Wspomniany już oczar wirginijski jest najbardziej polecanym ziołem do walki z hemoroidami. Zatrzymuje on krwawienie i co najważniejsze obkurcza naczynia krwionośne. Dodatkowo działa bakteriobójczo. W aptece można kupić również specyfiki z wyciągiem z oczaru, którymi można się przemywać.

4. Okładów ciąg dalszy – herbata

Jeśli w domu nie posiadamy żadnych ziół, a pobliskie apteki są zamknięte lub zwyczajnie znajdują się zbyt daleko, ratować się możemy zwykłą herbatą. Najlepsza będzie taka w torebkach, ale użyć można nawet sypanej. Wrzącą wodą zalewamy herbatę i w tym drugim przypadku zbieramy fusy w wacik lub chusteczkę. W pierwszym przypadku po prostu wyjmujemy z kubka torebkę z herbatą. To będzie nasz okład, który koi zmienione chorobowo miejsce. Herbata zawiera w sobie kwas taninowy, który pomaga w zasklepieniu ran oraz zmniejsza obrzęk.

5. Okład z lodu

Przy silnym, nagłym bólu oraz pieczeniu warto zrobić sobie okład z lodem. Lód wykruszyć można z zamrażalnika, nie trzeba przygotowywać w tym celu specjalnych torebek. Zawijamy całość w woreczek foliowy i okład gotowy. Działa kojąco i rozluźniająco przynosząc duże ukojenie w bólu.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie