Jak ćwiczyć mięśnie brzucha – 6 sposobów i rad

Jak ćwiczyć mięśnie brzucha – 6 sposobów i rad

Ćwiczenie mięśni brzucha może przynieść bardzo korzystne efekty w lepszym zaakceptowaniu samego siebie i własnej sylwetki. Obecnie treningów ćwiczeniowych istnieje bardzo wiele, a ta partia naszego ciała „doczekała się” całych opracowań treningowych oraz masy dyskusji trenerów, dietetyków i sportowców, którzy razem usprawniali sposoby treningu.
Reklama
Piękne wyrzeźbiony brzuch to również mocne mięśnie, a jak mawia przysłowie: w zdrowym ciele, zdrowy duch! Warto zadbać o tą partię ciała szczególnie na lato, aby pięknie prezentować się w dwuczęściowym kostiumie kąpielowym. Oto kilka treningów i sposobów na ćwiczenie mięśni brzucha:

Rady dla lepszego i sprawniejszego ćwiczenia:

1. Endomondo Jeśli masz smartfona lub tablet zainstaluj sobie aplikację Endomondo. Jest to rozbudowany klient z wielką witryną internetową będący wręcz portalem społecznościowym dla fanów sportów wszelakich. Możesz tam dzielić się z innymi swoimi postępami i nawiązać kontakt z innymi ludźmi mającymi podobne cele. 2. Kalkulator spalonych kalorii Na wielu stronach internetowych odnaleźć możesz kalkulator spalonych kalorii, który pomoże Ci w odpowiednim dobraniu serii ćwiczeń dla Ciebie.
Reklama
Przede wszystkim zaś pokaże Ci jak dużo daje dane ćwiczenie! 3. Aplikacje na telefon Sportowych aplikacji na telefon jest znacznie więcej, warto więc otworzyć Google Store i wyszukać to, co nas interesuje. Jeśli chodzi o ćwiczenie mięśni brzucha to warto ściągnąć takich osobistych trenerów jak: „Sit Ups - Trener Fitness”, "Just 6 Weeks Lite” czy „Steel ABS A6W - Aerobiczna 6”.

Treningi na mięśnie brzucha:

4. 100 brzuszków Jednym z bardzo popularnych treningów jest trening 100 brzuszków. W parę tygodni gwarantuje on robienie takiej liczby brzuszków bez nawet cienia zadyszki. Serie treningowe podzielone są na dni, a uprzednio wykonuje się test wytrzymałości i zaczyna swoją przygodę od tygodnia, który odpowiada naszemu aktualnemu wyćwiczeniu i formie.
Reklama
Trening bez problemu znaleźć można w Internecie. 5. 6 Weidera Trening Aerobicznej 6 Weidera to bardzo osławiona forma ćwiczenia mięśni brzucha. Powszechnie nazywa się go A6W – pod tym skrótem również bardzo łatwo znaleźć można informacje o treningu w Internecie. Trening jest jednak niezwykle trudny do ukończenia – wielu zaczynało, ale niewielu doszło do ostatniego dnia. Wykonanie ćwiczeń w ostatnich tygodniach jest bardzo długotrwałe, przekracza czasem nawet godzinę. Dlatego polecany jest jedynie dla bardzo zdeterminowanych Pań. Na Youtube znaleźć można prawidłowe wykonanie wszystkich 6 podćwiczeń, które wchodzą w skład całego treningu. 6. ABS Są dwie formy tego treningu – ABS I i ABS II. ABS numer dwa jest przeznaczony dla bardziej zaawansowanych osób, które już wcześniej ćwiczyły mięśnie brzucha, ponieważ niektóre z ćwiczeń w treningu są naprawdę trudne do wykonania. W przypadku ćwiczeń ABS mamy tutaj aż siedem różnych rodzajów, które wykonuje się od początku w wyznaczonym harmonogramie (również łatwo dostępny w Internecie). W przeciwieństwie do 6 Weidera wiele z programów ćwiczeń ABS pozwalają na ćwiczenia codziennie, a nie co 2-3 dni. Ostatecznie dochodzi się do któregoś z poziomów, na którym się zatrzymujemy i aby utrzymać dobrą formę wykonujemy już ćwiczenia jedynie z tego przedziału.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Czytaj więcej
Reklama
Reklama
Reklama