5 przyczyn spadku libido - poznaj je
Udostępnij Google News
Związki

5 przyczyn spadku libido - poznaj je

Statystyki są nieubłagane… Według nich, co trzecia kobieta nie ma ochoty na seks. Jednak łatwo można stwierdzić, że jest ich o wiele więcej, ponieważ nie każda jest w stanie się do tego publicznie przyznać. Jeśli Ty również masz problem ze swoim libido, bądź pewna, że możesz to zmienić!

Im szybciej uzmysłowisz sobie, że jednak problem ten istnieje, tym sprawniej go rozwiążesz. Jeżeli ciągle odmawiasz zbliżeń swojemu partnerowi i oboje macie tego dosyć, dowiedz się, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Niestety przyczyn może być naprawdę wiele. Jednak najczęstsze z nich to:.

  1. Psychika

Być może Twoim problemem jest depresja, skarżysz się na złe samopoczucie, ciągle się stresujesz i masz uczucie ciągłego lęku? Jeśli odpowiedź brzmi tak, koniecznie przyjrzyj się swojemu wnętrzu.

  1. Choroby

Może o nich wiesz, a jeśli nie, to warto wykonać podstawowe badania. Wtedy wyeliminujesz prawdopodobieństwo występowania takich dolegliwości chorobowych jak cukrzyca, choroby serca, anemia czy zatrucia.

  1. Leki

Zwróć uwagę na leki, które przyjmujesz. Być może to właśnie one są czynnikiem, który obniża libido. Warto, żebyś dokładnie zapoznała się z ulotkami załączonymi do opakowań i sprawdziła czy nie mają wpływu na libido.

  1. Antykoncepcja hormonalna

Dobrze chroni przed zajściem w ciążę, jednak niestety bardzo często prowadzi do zaburzeń hormonalnych i dużego spadku libido. Jeśli nie chcesz rezygnować ze środków hormonalnych, zgłoś się do ginekologa, który podpowie Ci, jak poradzić sobie z tym problemem. Być może wystarczy zacząć przyjmować jakieś dodatkowe suplementy diety.

  1. Menopauza

Jeśli się z nią zmagasz, musisz wiedzieć, że dolegliwości jej towarzyszące mają prawo obniżyć libido. Jednak nie trzeba się godzić na taki stan rzeczy. Przy menopazie, pomocna może się okazać zbilansowana dieta.

Koniecznie przeanalizuj wszystkie możliwości i zastanów się, co może być przyczyną Twojego problemu, żeby móc skutecznie go wyeliminować.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie