Nowoczesna forma antykoncepcji - krążek hormonalny
Udostępnij Google News
Zdrowie

Nowoczesna forma antykoncepcji - krążek hormonalny

Antykoncepcja hormonalna jest najczęściej stosowaną formą antykoncepcji. Zazwyczaj lekarze polecają tabletki. Jednak nie każdy wie, że o wiele bezpieczniejszym środkiem może okazać się tak zwany krążek hormonalny. Jest on doskonałą alternatywą dla kobiet, które mają problemy z pamiętaniem o zażyciu kolejnej tabletki. Może się to wiązać z obniżoną skutecznością preparatu.

Krążek ma niewielkie wymiary, a mianowicie 54 milimetry średnicy i 4 milimetry grubości. Większość kobiet w ogóle nie odczuwa, że jest on zaaplikowany. Jednak co istotne, można go wyjąć na 3 godziny dziennie. Pomimo tego antykoncepcja zostanie zachowana.

Wiele przyszłych użytkowniczek obawia się, że krążek może wypaść bez zauważenia tego faktu. Jednak takie sytuacje zdarzają się niesamowicie rzadko. Jeśli jednak ta sytuacja będzie miała miejsce, wystarczy zaaplikowanie kolejnego krążka. Można również poczekać na wystąpienie krwawienia i dopiero wtedy sięgnąć po drugi krążek.

Miesięcznie zużywa się jeden krążek. Po nieskomplikowanej aplikacji wewnątrz pochwy, używa się go przez trzy tygodnie, po czym należy zrobić tygodniową przerwę. W jej trakcie następuje krwawienie z odstawienia.

Często kobietom towarzyszy obawa, że nie poradzimy sobie z jego aplikacją. Jednak jak wcześniej wspomnieliśmy, nie jest ona niczym trudnym. Wystarczy zapoznać się z treścią ulotki, w której kwestia ta jest szczegółowo opisana i omówiona. Zdecydowanie każda kobieta poradzi sobie z aplikacją bez problemu.

Ta forma antykoncepcji polecana jest przede wszystkim młodym kobietom. Zazwyczaj tym, które jeszcze nie rodziły dzieci. Trzeba zwrócić uwagę na to, że krążek hormonalny jest uważany za najbardziej bezpieczny i zarazem za najmniej szkodliwy wśród antykoncepcji hormonalnej, co potwierdza wielu specjalistów. Jego wybór powinny rozważyć kobiety, które źle znoszą wysokie dawki hormonów, zawartych w tabletkach. Ich dawka w krążku jest dużo mniejsza, ponieważ hormony wydzielane są przez cały czas, ze względu na umieszczenie. Jak się okazuje, jest to dużo bardziej akceptowane przez organizm.

Skuteczność krążka jest porównywalna, a nawet dużo większa, niż w przypadku tabletek antykoncepcyjnych. Dlaczego? O krążku nie da się tak łatwo zapomnieć.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie