7 sposobów na przyspieszenie metabolizmu

7 sposobów na przyspieszenie metabolizmu

Chyba każda z nas chciałaby poprawić swój metabolizm. Dzięki jego sprawnemu funkcjonowaniu, możemy cieszyć się zdrowiem, dobrym samopoczuciem i nie byle jaką figurą. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak w prosty sposób utrzymać metabolizm na odpowiednim poziomie, wykorzystaj kilka prostych trików, opisanych poniżej.
Reklama
Jedz regularnie Postaraj się spożywać 4 do 5 posiłków dziennie, co 3 godziny. W ten sposób nie pozwolisz swojemu organizmowi na spowolnienie metabolizmu. Będziesz spalała kalorie na bieżąco. Pamiętaj, że najważniejszym posiłkiem jest pełnowartościowe śniadanie, a kolacja powinna być lekkostrawna i spożywana najpóźniej 2 godziny przed snem. Ćwicz systematycznie Ćwiczenia są najlepszym sposobem na zdrowe pobudzenie metabolizmu. Jeśli zdecydujesz się na poranną gimnastykę, Twój organizm zacznie funkcjonować na pełnych obrotach i pozostanie tak przez cały dzień. Pij wodę z cytryną Dzięki wypiciu szklanki wody z cytryną tuż po przebudzeniu, jeszcze na czczo, nasz organizm nie będzie musiał zmagać się z zaparciami, a my nie będziemy miały problemów z trawieniem. Dieta Żeby zadbać o nasz organizm, wprowadź do swojej diety: - zieloną herbatę: pobudzi wydzielanie soku żołądkowego - papryczki chili: niesamowicie przyspieszą metabolizm, nawet o 10% - imbir: ułatwia trawienie, rozgrzewa Wprowadź naturalne suplementy diety Postaw na chrom, który pomoże ustabilizować poziom cukru we krwi i zmniejszy apetyt na słodkości.
Reklama
Dodatkowo wprowadź do swojej codziennej diety magnez, który uaktywni enzymy, które dostarczą nam energii oraz wapń, który zajmie się uregulowaniem pracy układu nerwowego. Pij wodę Regularnie nawadniaj swój organizm! Dorosły człowiek powinien wypijać od 2 do 3 litrów dziennie. Jeśli się do tego dostosujesz, Twój mechanizm metaboliczny drgnie! Zróżnicuj dietę Twoja codzienne dieta powinna być zróżnicowana. Szacuje się, że należy dziennie spożywać około 30 procent tłuszczów, 20 procent białek i 50 procent węglowodanów. Możesz być pewna, że wtedy Twój metabolizm będzie zdecydowanie bardziej efektywny!
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama