8 domowych sposobów na katar

8 domowych sposobów na katar

Katar ma wiele przyczyn. Najczęściej pojawia się, gdy zaczyna nas męczyć przeziębienie... Bywa on bardzo uciążliwy, zwłaszcza, gdy nie daje nam normalnie funkcjonować lub spać. Co zrobić, żeby móc wrócić do normalnego stanu? Z pewnością pomocne będą preparaty z apteki, jednak jeśli chcemy oszczędzić pieniądze lub po prostu lubimy wykorzystywać domowe sposoby leczenia, możemy skorzystać z kilku opcji.
Reklama
Niezawodny czosnek Ma on niezawodne działanie antybakteryjne. Od dawien dawna nazywany jest naturalnym antybiotykiem. Możemy spożywać go w różnorodny sposób, ale najlepiej w świeżej postaci - na przykład na kanapce. Żeby zniwelować zapach czosnku, warto popić posiłek mlekiem lub przegryźć natką pietruszki. Cebula Nie każdy może skorzystać z jej pozytywnych właściwości, ponieważ nie wszyscy są w stanie znieść jej zapach. Posiekaną cebulę wrzucamy do naczynia i zalewamy wrzątkiem, po czym wdychamy wydobywającą się z naczynia parę. Związki zawarte w cebuli również pomogą nam w walce z katarem. Inhalacje Można wykonywać je za pomocą olejków aromatycznych. Najlepiej wykorzystać zapachy mięty i eukaliptusa. Dzięki temu zabiegowi udrożnimy nos i będziemy mogli spokojnie oddychać. Nawilżacze powietrza Są świetnym sposobem wspomagającym udrożnienie nosa. Możemy skorzystać z profesjonalnych nawilżaczy, wlewając do nich wodę z olejkiem eterycznym lub namoczyć w takim roztworze ręczniki i ułożyć je na gorących grzejnikach.
Reklama
Gorąca kąpiel Dzięki niej rozgrzejemy całe ciało, ale jeśli również użyjemy soli do kąpieli lub wspomnianych już olejków, przy okazji zapewnimy sobie inhalacje udrożniającą kanaliki nosowe. Rosół z przepisu naszych babć Jeśli chcesz szybko dojść do siebie, kuruj się znanym wszystkim rosołem. Jednak nie może być on sztuczny, a gotowany zgodnie ze starodawnymi przepisami. Doskonale nas rozgrzeje i sprawi, że przeziębienie szybciej przeminie. Chrzan Musimy zakupić gdzieś świeży słoiczek chrzanu lub zetrzeć go własnoręcznie. Wdychanie jego zapachu również udrożni nasz nos i pomoże spokojnie oddychać. Natka pietruszki Nie dość, że niweluje zapach naturalnego antybiotyku, jakim jest czosnek, to jeszcze może pochwalić się wysoką zawartością witaminy C, która to pomaga nam w walce z przeziębieniem.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama