Sposób na ukojenie nerwów - refleksoterapia
Udostępnij Google News
Psychologia

Sposób na ukojenie nerwów - refleksoterapia

Refleksoterapia to leczniczy masaż, skupiający się na punktach odruchowych, umieszczonych na twarzy, stopach i dłoniach. Perfekcyjnie ukoi nasze nerwy, ciału pozwoli się rozluźnić, a także zajmie się kwestią naszego spokojnego wewnętrznego ducha. Brzmi interesująco, prawda?

Poprzez taką terapię można wpłynąć na przepływ energii pomiędzy konkretnymi punktami ciała. Dlatego słyszy się, o całościowym spojrzeniu na organizm i ciało człowieka. Z jakimi dolegliwościami należy zgłosić się do specjalisty? Są to występujące stany depresyjne, mocne bóle różnego pochodzenia, choroby serca, bezsenność, zbyt wysokie/niskie ciśnienie, słaba odporność organizmu. Metoda ta znana jest od dawna i spoglądając na opinie osób, które jej się poddały, przynosi efekty. Jeśli macie ochotę poddać się zabiegowi refleksoterapii, warto jest znaleźć doświadczonego, znającego się na tej specjalności zawodowca. Nie idźmy do pierwszego lepszego gabinetu, bo możemy się szybko zniechęcić.

Teraz skupmy się na korzyściach, jakie dają nam te zabiegi. Weźmy pod lupę wszystkie trzy obszary naszego ciała, którymi zajmuje się owa sztuka masażu. Mianowicie stopy, twarz oraz dłonie.

Refleksoterapia stóp:

1. zwalczanie bólu

2. odtruwanie organizmu

3. eliminacja stresu

4. pobudzanie przepływu energii pomiędzy ośrodkami

Refleksoterapia twarzy:

1. wygładzanie zmarszczek

2. regeneracja narządów wewnętrznych

3. twarz wyglądająca jak po liftingu

4. eliminacja toksyn

Refleksoterapia dłoni:

1. wspomaganie układu trawiennego

2. wpływ na pracę mózgu

3. eliminacja bólu

4. wpływ na poprawne funkcjonowanie śledziony i żołądka

Specjaliści zalecają, żeby zabieg refleksoterapii wykonywać dwa, a nawet trzy razy w tygodniu. Jeśli pacjent chce zwalczyć swój problem z satysfakcjonującym skutkiem, powinien odbyć od dziesięciu do piętnastu zabiegów. Co interesujące, naukowcy twierdzą, że poprzez masaż stref odruchowych w okolicy stóp, wydzielają się duże nakłady potrzebnych nam do szczęścia endorfin.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie