Ziewanie aby odetkać ucho

5 sposobów na świeży oddech

Nieprzyjemny zapach z ust może świadczyć m.in. o problemach z uzębieniem lub być objawem różnych chorób. Warto jednak wiedzieć, że są sposoby, które pozwalają zmniejszyć jego uciążliwość.
Reklama
Skąd się bierze nieprzyjemny zapach? Głównym powodem nieprzyjemnego zapachu z ust jest nadmierna liczba bakterii. Warto wiedzieć, że w naturalnych warunkach bakterie znajdujące się w ustach wspomagają początkową fazę trawienia. Największa ich ilość jest w błonie śluzowej policzków oraz na języku. Kiedy jest ich zbyt wiele zaczyna pojawiać się problem z nieprzyjemnym zapachem. Poza bakteriami o zapachu z ust decydują również spożywane napoje i pokarmy. Najbardziej znanym przykładem są dnia z dodatkiem cebuli i czosnku, które nadają bardzo charakterystyczną woń wydychanemu powietrzu.
  1. Myj język
Higiena jamy ustnej jest podstawowym sposobem pozbywania się nadmiernej ilości bakterii. Dzięki systematycznemu myciu zębów chronimy je przed próchnicą.
Reklama
Warto jednak pamiętać również o czyszczeniu języka, ponieważ to właśnie na nim znajdują się największe ilości bakterii. Do codziennej higieny można użyć specjalnej skrobaczki lub skorzystać z zewnętrznej strony główki szczoteczek do zębów, które coraz częściej posiadają specjalną powierzchnię czyszczącą język.
  1. Zmień dietę
W naszej codziennej diecie znajdują się produkty, które mają wpływ na zapach z ust. Jak już wyżej wspomniano bardzo wyraźną zmianę zapachu dają potrawy z cebulą oraz czosnkiem. podobnie jest w przypadku tłustych i ciężkostrawnych dań mięsnych. Dlatego też warto zmienić dietę na lekkostrawną z większą ilością warzyw, owoców oraz ryb. Zmiana sposobu odżywiania wpłynie pozytywnie nie tylko na zapach z ust, ale również na zdrowie.
Reklama
  1. Pij wodę
O tym, że należy pić dużo wody słyszymy niemal każdego dnia. Woda ułatwia chudnięcie, poprawia trawienie, pozytywnie wpływa na wygląd skóry, poprawia samopoczucie i koncentrację. Warto do tego dodać, że podczas picia wypłukuje pewną ilość bakterii z ust, a ponadto wpływa ona na zwiększenie wydzielania śliny, co też prowadzi do zmniejszenia uciążliwości przykrego zapachu z ust.
  1. Korzystaj z mocy ziół
Niektóre zioła, które dodajemy do posiłków mają działanie bakteriobójcze i niwelują nieprzyjemną woń z ust. Warto postawić na świeżą natkę pietruszki, świeży imbir czy rozmaryn.
Reklama
Najlepiej działają kiedy są żute.
  1. Korzystaj z środków odświeżających oddech
Jeśli problem  nieświeżego zapachu z ust jest bardzo uciążliwy warto postawić na środki odświeżające oddech. W sklepach i aptekach dostępnych jest wiele różnych środków, które warto stosować. Jednym z najbardziej dostępnych są gumy do żucia oraz drażetki miętowe lub mentolowe. Ponadto można stosować płukanki ziołowe, które można są dostępne w aptekach. Jeśli nieprzyjemny zapach z ust jest trudny do usunięcia warto wybrać się do stomatologa, który sprawdzi czy powodem problemu nie jest próchnica zębów. Warto też sprawdzić czy niemiła woń nie jest objawem jakiejś choroby.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama