Domowe sposoby na niestrawność - praktyczne porady
Udostępnij Google News
Zdrowie

Domowe sposoby na niestrawność - praktyczne porady

Niestrawność może być objawem jakiejś choroby, jednak wcale nie musi tak być. Jeżeli mamy pewność, że jest to kwestia przejedzenia lub spożycia czegoś, co nam zaszkodziło, można poradzić sobie z tym problemem za pomocą domowych sposobów.  Jeśli niestrawność męczy Cię wyjątkowo często, zobacz, jak możesz skutecznie z nią walczyć i nie wydać na to fortuny. Co jednak najważniejsze – wszystkie triki są naturalne i korzystne dla naszego organizmu! Pamiętaj, że zaniedbywanie tego problemu może prowadzić do poważnych dolegliwości, na przykład do wrzodów żołądka.

Niestrawność ma różne nieprzyjemne objawy. Jednak głównie towarzyszącym jej uczuciem jest napełnienie brzucha, bulgotanie w przewodzie pokarmowym oraz paląca zgaga. Wiele osób chcąc zażegnać problem, stosują głodówki. Jest to raczej skuteczny sposób na ułatwienie organizmowi trawienia, jednak nie każdy jest skłonny do takich poświęceń.

Napoje

Koniecznie na czas niestrawności zrezygnujmy ze spożywania alkoholu oraz kawy, a przerzućmy się na naturalne ziołowe herbatki. Szczególnie poleca się miętę i rumianek – zioła te usprawnią proces trawienia. Jeśli ktoś lubi, może trzy razy dziennie przygotowywać sobie napar z szyszek chmielu. Warto także parzyć herbatę i dodawać do niej imbir lub kilka goździków.

Przyprawy

Każdy z nas ma ich mnóstwo w swojej kuchni. Jednak nie wszyscy wiedzą, że używanie niektórych z nich, pomoże w walce z niestrawnością. Podczas gotowania korzystaj z cząbru, kminku, kolendry, bazylii, estragonu oraz majeranku.

Okłady

Jeżeli chcemy pozbyć się niestrawności w sposób niewiążący się z jedzeniem, bo na przykład zdecydowaliśmy się na głodówkę, szczególnie polecane są ciepłe okłady na brzuch. Dzięki nim złagodzimy towarzyszący nam ból.

Jeśli Twoja niestrawność bardzo Ci dokucza i trwa już kilka dni, zmień swoją dietę, a bardzo szybko zauważysz poprawę. Przez kilka dni spożywaj lekkostrawne produkty. Zapomnij o tym, co smażone -  wszystko gotuj lub piecz. Zapomnij też o przetworzonej żywności z puszek czy torebek. Najbardziej restrykcyjnym sposobem, jest spożywanie sucharków, kleików i przyjmowanie dużej ilości płynów przez co najmniej trzy dni.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie