Jak zadbać i wzmocnić łamliwą płytkę paznokcia?

Jak zadbać i wzmocnić łamliwą płytkę paznokcia?

Wiele kobiet boryka się z problemem łamliwych paznokci. Tak, można powiedzieć, że jest to problemem, ponieważ każda z nas marzy o pięknych, długich, mocnych paznokciach. Niektórzy z natury mają tendencję do cienkiej i łamliwej płytki, jednak kwestia ta dotyczy także kobiet, którym płytka zaczęła się łamać z dnia na dzień. Jakie są tego przyczyny? Może być ich wiele, między innymi niedobór witamin czy różnego rodzaju detergenty, których używamy każdego dnia. Jak radzić sobie z łamliwymi paznokciami? Jest kilka naprawdę prostych sposobów, które powinny wzmocnić płytkę paznokcia.
Reklama
Witaminy Jeśli przyczyną łamliwości Twoich paznokci jest niedobór witamin, musisz je jak najszybciej uzupełnić i pamiętać o regularnym spożywaniu owoców i warzyw. Jeśli to nie pomoże, możemy także zaopatrzyć się w witaminowe suplementy diety. Maść ochronna z witaminą A Maść ta uratowała już niejedne paznokcie. Świetnie nawilża, przez co przy regularnym wcieraniu, skórki są delikatne, miękkie i bez problemu dają się usunąć. Jej plusem oprócz działania wzmacniającego i nawilżającego, jest także niska cena. Żelatyna Dostarczaj jej swojemu organizmowi w przeróżnych możliwych formach. Dzięki żelatynie właśnie, paznokcie będą o wiele twardsze, przez co również o wiele zdrowsze. Olejek rycynowy Używany jest jako środek regenerujący. Bardzo korzystnie wpływa na paznokcie. Wystarczy, że lekko podgrzany olejek wetrzemy w płytkę.
Reklama
Czynność należy wykonywać codziennie, najlepiej przed snem. Unikaj acetonu Nie traktuj swoich paznokci preparatami zawierających aceton. Z tego względu na jakiś czas zrezygnujmy z malowania paznokci i zmywania lakieru zmywaczem. Jeśli chcemy uzyskać lekki połysk, nałóżmy na płytkę witaminową odżywkę, a jeśli jest konieczność użycia zmywacza, stawiajmy na te najbardziej naturalne – BEZ ACETONU! Krem ochronny do rąk i paznokci Krem do rąk powinien być nieodłącznym wyposażeniem każdej torebki, ponieważ warto używać go jak najczęściej – nawet do pięciu razy dziennie. Ze względu na zawarte w nim witaminy i minerały, dedykowane dla wzmocnienia paznokci oraz zregenerowania skóry dłoni, warto pamiętać o regularności stosowania.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama