Farbowanie włosów - dowiedz się jak i zrób to sama!

Farbowanie włosów - dowiedz się jak i zrób to sama!

Każda z nas ma czasem takie przemyślenia, żeby zmienić coś w swoim wyglądzie. Jednym z pierwszych pomysłów jest koloryzacja włosów. Jeśli już zaczniemy wykonywać te zabiegi, zaczyna się problem z odrostami. Comiesięczna wizyta u fryzjera w pewnym momencie zaczyna obciążać Twoją kieszeń? Dowiedz się, jak możesz pofarbować włosy samodzielnie! Nie dość, że oszczędzisz sporo pieniędzy, to także i sporo czasu! Jeśli dojdziesz do wprawy, uporasz się z koloryzacją raz dwa! Zobacz, jak pofarbować włosy krok po kroku.
Reklama
Wybór farby – rzecz bardzo ważna Podczas wyboru farby kieruj się nie tylko tym, co Ci się podoba, ale także tym, w jakim odcieniu i kolorze będzie Ci do twarzy. Jeśli masz bardzo jasną karnację, marchewkowy rudy sprawi, że będziesz wyglądała na bardzo bladą. Spójrz na wewnętrzną część swojego przedramienia. Jeśli jest blady – celuj w chłodne odcienie blondu lub delikatnie ciepłe odcienie. Jeżeli jednak Twoja skóra jest brzoskwiniowa i ciemniejsza – rudości i brązy okażą się strzałem w dziesiątkę. Przygotuj kilka rzeczy Zabezpiecz miejsce, w którym będziesz farbowała włosy. Usuń zbędne dywaniki i wybierz miejsce, z którego bez problemu zmyjesz farbę mokrą szmatką. Nakryj ubranie ręcznikiem lub jednorazowym płaszczem ochronnym, lub pelerynką.
Reklama
Przygotuj miseczkę, pędzelek do rozprowadzania farby oraz grzebień. Ważną kwestią jest także dokładne zapoznanie się z ulotką informacyjną i elementami załączanymi do farby. Nakładanie farby Zakładamy rękawiczki, które znaleźliśmy w opakowaniu. Nie próbujmy farbować włosów gołymi dłońmi, ponieważ istnieje ryzyko poparzenia dłoni oraz ich zabrudzenia, które ciężko będzie zmyć. Farbowanie zaczynamy od nasady głowy – oczywiście na suche włosy. Jeśli chcemy odświeżyć kolor po całości, stopniowo przechodzimy z nakładaniem farby w dół. Możemy pomóc sobie rozczesując i rozprowadzając farbę grzebieniem. Jeżeli jednak zależy nam jedynie na pokryciu odrostów, wystarczy, że rozprowadzimy farbę tylko na ich długości.
Reklama
Po rozprowadzeniu, masujemy głowę i lekko unosimy włosy w górę, żeby powietrze miało się jak przedostać do nasady. Spłukiwanie Po odczekaniu czasu podanego w ulotce informacyjnej, przechodzimy do spłukiwania farby. Spłukujemy do momentu, kiedy woda spływająca z naszych włosów będzie przezroczysta. Najlepiej od razu umyć włosy, żeby pozbyć się często przykrego zapachu farby. Warto pamiętać o nałożeniu odżywki, która jest często załączona do opakowania. Jeśli nie, wykorzystajmy taką, jaką mamy w domu. Trzeba to zrobić ze względu na to, że farba jednak nie jest rzeczą, która pielęgnuje nasze włosy… Wręcz przeciwnie – silnie je wysusza.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama