Praktyczne sposoby na poradzenie sobie z problemem spierzchniętych ust
Udostępnij Google News
Uroda

Praktyczne sposoby na poradzenie sobie z problemem spierzchniętych ust

Zwłaszcza zimą borykamy się z problemem spierzchniętych ust. Nie jest to dolegliwość dla nas komfortowa, ponieważ wtedy nasze usta są nie tylko szorstkie, ale mają tendencję do pękania i po prostu sprawia nam to ból.

Co zrobić, żeby zażegnać ten problem? Wystarczy kilka prostych trików!

1. Po pierwsze zbawienne w tej sytuacji okażą się być balsamy i pomadki ochronne. Powinnyśmy używać ich codziennie, nawet jeśli nasze usta wydają się być w doskonałej formie. Zwłaszcza wtedy, gdy wychodzimy na dwór.

2. Jeżeli już zapomnimy o posmarowaniu ust przed wyjściem, musisz zapomnieć o oblizywaniu ich na mrozie i wietrze. Jest to pierwszy krok, który prowadzi do spierzchniętych ust.

3. Olejek kokosowy lub prawdziwa oliwa z oliwek – Dzięki temu, że zawierają naturalne tłuszcze, perfekcyjnie odżywią usta i pomogą odzyskać im dawny blask.

4. Ta propozycja dedykowana jest osobom kochającym słodycze! Raz do dwóch razy w tygodniu wykonajmy na naszych ustach peeling cukrowy. Zmieszajmy łyżeczkę cukru z łyżeczką miodu i taką mieszankę nałóżmy na nasze wargi na parę minut.

5. Równie dobrze zadziała maseczka z samego miodu. Nie od dziś wiadomo, że miód ma szerokie zastosowanie w naturalnej medycynie. Doskonale zregeneruje popękane wargi i je wygładzi.

6. Spożywając posiłki pamiętaj o tym, żeby wystrzegać się ostrych czy słonych przypraw, kwaśnych cytrusów i alkoholu. Niestety bardzo podrażniają skórę naszych warg, zwłaszcza wtedy, kiedy już została podrażniona przez warunki atmosferyczne.

7. Pomimo, że nie jest to proste, musimy powstrzymać się od dotykania ust i usuwania odstającego naskórka. Usta same odzyskają dawną formę, jeśli dobrze jest odżywimy.

Pamiętajmy o tym, że skóra ust jest bardzo delikatna i szczególnie narażona na różnego rodzaju podrażnienia. Lepiej zapobiegać niż leczyć, ponieważ problem spierzchniętych ust nie jest komfortowy dla żadnej kobiety. Jeśli lubimy traktować nasze wargi kolorowymi szminkami, pamiętajmy o nałożeniu tłustego podkładu, na przykład w postaci balsamu czy kremu. Sama koloryzująca szminka nie wystarczy, ponieważ przejawia właściwości wysuszające, o czym niestety nie wszystkie wiemy.

 

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Uroda

Środa, 30 października 2019

Jak dbać o skórę zimą?

 

Polecane dla ciebie