Domowe sposoby na zwalczenie grypy żołądkowej

Domowe sposoby na zwalczenie grypy żołądkowej

Grypa żołądkowa nazywana jest grypą, chociaż nie ma z nią nic wspólnego. Innymi słowy jest to zakażenie przewodu pokarmowego lub też nieżyt żołądkowo - jelitowy. Charakteryzuje się stanem zapalnym układu pokarmowego, który obejmuje zarówno żołądek i jelito cienkie. Objawami grypy żołądkowej są biegunki, wymioty, nudności oraz bóle brzucha i osłabienie.

Jak się pozbyć tej przykrej dolegliwości? Poznaj domowe sposoby!

  1. Po pierwsze pamiętajmy o nawadnianiu organizmu. Spożywanie dużych ilości wody i herbatek ziołowych okaże się niesamowicie pomocne. Unikajmy także ostrych potraw, jak i alkoholu, kawy czy ciężkostrawnego mleka.
  2. Po drugie w tym czasie szczególnie zadbajmy o higienę. Zarówno osoby chorej jak i osób przebywających w jej otoczeniu. Częste mycie rąk, wydzielenie osobnych naczyń kuchennych i ogólna ostrożność w kontaktach między chorym a zdrowym - takie zachowania powinny być pomocne w ograniczeniu rozprzestrzeniania się grypy żołądkowej.
  3. Po trzecie pamiętajmy o uzupełnianiu wypłukanych z organizmu elektrolitów. Najlepiej w tym celu udać się do punktu aptecznego i poprosić o specjalny specyfik w saszetkach. Nie jest to smaczne i zwłaszcza dzieci mają problem z wypiciem takiej mieszanki, ale w tym momencie można już zakupić elektrolity o różnych smakach. Pomocne okażą się być także probiotyki bogate w żywe kultury bakterii. Znajdziesz je w kapsułkach, ale także w jogurtach naturalnych czy kefirach.
  4. Przede wszystkim postaw na produkty lekkostrawne, nie obciążające żołądka. Takie jak kleiki, chude mięso, gotowane lub zrobione na parze warzywa.
  5. Profilaktycznie warto skorzystać ze szczepień ochronnych, zwłaszcza jeżeli chcemy zadbać o zdrowie naszych dzieci. Najlepiej szczepić dzieci, które nie skończyły szóstego miesiąca życia.
  6. Najlepszym sposobem na regenerację organizmu jest odpoczynek. Zazwyczaj osoba, która boryka się z problemem grypy żołądkowej nie ma siły na to, żeby normalnie funkcjonować. Z tego względu najlepiej na czas choroby nie wychodzić z łóżka, a już na pewno należy zostać w domu. Dzięki temu szybciej dojdziemy do siebie i nie będziemy rozprzestrzeniać zarazków.
Udostępnij artykuł