Naturalne, domowe środki do sprzątania
Udostępnij Google News
Dom i ogród

Naturalne, domowe środki do sprzątania

Sprzątanie bez chemii i sztucznych detergentów... Brzmi nierealnie? A jednak jest to możliwe, a do tego zdrowe dla domowników, oszczędne i ekologiczne! Zobacz, w jaki sposób posprzątać mieszkanie bez grama chemicznych środków!

Ocet

Powinien zostać przyjacielem każdej zaradnej Pani domu. Jeśli jeszcze nie znasz jego szczególnej mocy, koniecznie nadrób zaległości. Nie dość, że znajdziesz go w swojej kuchni, to kosztuje grosze. Ocet najlepiej wymieszać z wodą. Im większe zabrudzenia, tym więcej octu. Na przykład jeśli chcemy pozbyć się małych nieczystości z naszych okien, wystarczy 50 ml octu na litr wody. Jeśli jednak chcesz poradzić sobie z kamieniem, który zagościł w Twojej kuchni czy łazience, dobrze jest takie miejsca polać samym octem, zostawić na kilkanaście minut i zmyć ocet wraz z rozpuszczonym kamieniem za pomocą wody. Pamiętajmy, że za pomocą octu możemy wyczyścić praktycznie wszystkie powierzchnie znajdujące się w naszych kuchniach i łazienkach, a także sprzęty kuchenne, takie jak piekarnik.

Specjalne ściereczki

W tym momencie na rynku możemy znaleźć nie tylko tak zwane ściereczki z mikrofibry, ale także specjalne ściereczki, które potrzebują i akceptują jedynie wodę. Wystarczy, że zabrudzone miejsce spryskamy czystą woda i przetrzemy ściereczką, a pozbędziemy się zanieczyszczeń i nie zauważymy smug. Materiał ten, co ważne, pierze się tylko w wodzie, żeby zachował swoje właściwości.

Proszek do pieczenia

Jeśli mamy problem z zabrudzonymi fugami, których nie możemy wyczyścić żadnym sposobem, postawmy na proszek do pieczenia! Możemy wymieszać go z niewielka ilością wody i takim roztworem traktujemy fugi. Roztwór pozostawiamy na fugach przez 15 minut i przecieramy za pomocą ściereczki lub miękkiej szczoteczki.

Soda oczyszczona

Soda może być wykorzystana, jako środek do zadań specjalnych. Nie dość, że doskonale pochłania przykre zapachy, usuwa wszelkiego rodzaju osady to także doskonale wybiela i czyści. Za pomocą sody oczyszczonej możemy wyczyścić wszystkie pomieszczenia i zakamarki w naszym mieszkaniu!

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się być przydatne i wykorzystywane w Twoim domu! Postaw na ekologię i to, co naturalne, a na pewno się nie zawiedziesz.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie