Jak leczyć pęknięte kąciki ust?

Jak leczyć pęknięte kąciki ust?

Potocznie nazywane "zajady" są problemem, z którym boryka się wiele osób. Często dopadają podatnych na nie ludzi w okresach przejściowych, tak jak w tym momencie - między zimą a wiosną. Powszechnymi objawami jest ból w okolicach kącików ust, zaczerwienienie tego miejsca, pękanie kącików, suchość skóry oraz gromadząca się w wewnątrz pęknięcia wodnista substancja. Jeśli Ciebie również dotyczy ta dolegliwość, dowiedz się jak samodzielnie poradzić sobie z opanowaniem problemu.
Reklama
  Za zajady odpowiadają przede wszystkim wirusy, które panoszą się i rozprzestrzeniają na twarzy. Powoduje to rozwijanie się stanu zapalnego, który zajmuje coraz więcej miejsca okolic ust. Jeśli chcesz się ich pozbyć na zawsze, zastosuj się do poniższych sprawdzonych już rad. Korzystaj z witaminowych maści i nakładaj je na zmienione wirusowo miejsce. Maści te powinny zawierać witaminy A, B oraz E. Kosztują one grosze, a pozwolą na sprawniejsze zagojenie się ranek i zniknięcie zaczerwienienia. Odżywią także wysuszoną skórę. Żeby dostarczyć organizmowi witamin od wewnątrz, koniecznie wprowadź do swojej diety duże ilości warzyw oraz owoców, spożywaj produkty pełnoziarniste i bogate w kwasy omega ryby. Następnym w kolejności naturalnym produktem, który genialnie sprawdzi się w tej sytuacji, jest sok z liści aloesu.
Reklama
Perfekcyjnie i sprawnie zniweluje ból, zadziała odkażająco i odżywi suchą skórę. Możemy też wykorzystać plastry zielonego ogórka i zrobić z niego kompres. Ogórek ma właściwości kojące, więc z pewnością przyniesie nam ulgę. Zerknij także przyjaznym okiem na czosnek oraz miód. Produkty te, mają właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, kojące ból. Miód dobrze nawilży podrażnione miejsce. Można go nakładać zamiennie z maścią witaminową. Czosnek zaś najlepiej spożywać w surowej wersji, a sokiem z niego również można potraktować męczące nas, bolące pęknięcie. W końcu czosnek jest najlepszym naturalnym antybiotykiem.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama