Facebook – o czym nie warto powiadamiać znajomych

Facebook – o czym nie warto powiadamiać znajomych

Obecnie duża ilość młodych Polaków posiada swoje konto na FB. Na swoich profilach umieszczamy informacje dotyczące naszego prywatnego życia. Pokazujemy jakie filmy oglądamy, jakiej muzyki słuchamy, z kim przebywamy. Jednak są informacje z życia prywatnego, które lepiej pominąć. Zobacz, co najlepiej zostawić dla siebie.
Reklama
Nowy partner Kiedy zaczynasz spotykać się z kimś „na poważnie”, to niezależnie od wieku chcesz się pochwalić tym całemu światu. Przecież miłość to wspaniałe uczucie i wszyscy powinni o tym wiedzieć. Dlatego też zaznaczasz na swoim profilu „w związku” i dodajesz profil partnera. Zanim jednak wykonasz ten prosty gest dobrze się zastanów. Są bowiem w życiu sytuacje, w których powiadomienie o nowym związku niekoniecznie musi być dobrym pomysłem. Ponadto są wśród bliskich i znajomych osoby, które zasługują na to, aby o Twoim związku dowiedzieć się osobiście a nie z profilu na FB.   Urodziny Wiek to informacja, którą nie wszyscy chcą ujawniać. Najczęściej to kobietom zależy na tym, by być młodszymi. Na Facebooku jeśli wpiszesz datę urodzenia każdy Twój znajomy będzie powiadomiony o tym, że właśnie obchodzisz urodziny.
Reklama
Jeśli lubisz, kiedy znajomi internetowi składają Ci za pośrednictwem FB życzenia, to wszystko w porządku. Jeśli jednak nie masz na to ochoty pamiętaj, że w ustawieniach  prywatności możesz odznaczyć opcję powiadamiania znajomych o tym wydarzeniu.   Praca Tematem, który warto zostawić dla siebie jest także praca. Zanim umieścisz post informujący wszystkich o zmianie miejsca pracy, aktualnym bezrobociu czy atmosferze w swoim zakładzie pracy dobrze się nad tym zastanów. Być może Twój pracodawca, obecny lub przyszły, postanowi poznać Cię bliżej i zapozna się z Twoimi wpisami. Możesz być pewna, że niewielu pracodawców lubi, gdy wewnętrzne sprawy firmy wychodzą na światło dzienne.
Reklama
Publikując teksty typu „szlachta nie pracuje”, „mam dość swojej pracy”, „marzę o nowym stanowisku” itp. działasz na swoją niekorzyść – dlatego dobrze się zastanów zanim umieścisz taki wpis na swoim profilu.   Zwróć uwagę co „lubisz” Często klikasz „Lubię to” i nawet nie zastanawiasz się co wybierasz? To duży błąd. Musisz pamiętać, że Twoje wybory widzi rzesza ludzi, z którymi na co dzień przebywasz czy pracujesz. Szczególnie powinnaś uważać, jeśli wykonujesz zawód zaufania publicznego. Doskonałym tego przykładem jest zawód nauczyciela. Jeśli uczysz młodzież musisz dawać dobry przykład nie tylko podczas lekcji, ale również w czasie wolnym. Pokazując na swoim profilu bogato zakrapianą imprezę masz duże szanse na utratę swojego pozytywnego wizerunku wśród uczniów.
Reklama
Dodatkowo możesz narazić się również rodzicom, którzy coraz częściej sprawdzają w ten sposób m.in. nauczycieli swoich pociech. Dlatego zanim pokażesz, że byłaś na spotkaniu ze znajomymi, oglądałaś kontrowersyjny film, albo słuchasz specyficznej muzyki – zastanów się czy nie będzie to miało wpływu na twoją karierę.   Facebook to wspaniała, nowoczesna platforma komunikacyjna, ale równocześnie bardzo niebezpieczne narzędzie. Dzięki informacjom, które upubliczniasz możesz komuś sprawić radość, albo zasmucić. Polubienie niektórych stron może prowadzić do poprawy Twojego wizerunku, albo go zupełnie zniszczyć. Dlatego zanim opublikujesz coś na swoim profilu zastanów się nad skutkami tych kilku kliknięć.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama