Co pomoże na wrastające włoski?

Co pomoże na wrastające włoski?

Jeżeli męczysz się z problemem wrastających włosków, doskonale wiesz, jak bardzo jest to nieprzyjemne. Nie dość, że wygląda to nieestetycznie, to sprawia także wiele problemów skórnych. Przypadłość ta naraża nas na powstawanie wyprysków, podrażnień, opuchnięć, a nawet ostrych stanów zapalnych. Do wrastania włosków dochodzi przede wszystkim w miejscach, które golimy lub depilujemy, to znaczy na nogach, pachach i w okolicach bikini. Niestety, ale może to prowadzić do powstawania trwałych blizn. Zobacz, jak możesz zwalczyć ten problem za pomocą naturalnych sposobów.
Reklama
Olejek z drzewa herbacianego Ma on doskonałe właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Zapobiegnie pojawianiu się zapalnych stanów mieszków włosowych. Żeby przygotować specyfik, musimy zmieszać 30 ml wody destylowanej z kilkoma kroplami olejku. Nakładamy go na zmienioną chorobowo skórę i pozostawiamy na 15 minut. Aspiryna Dzięki aspirynie pozbędziesz się zaczerwienień na skórze. Podobnie jak olejek z drzewa herbacianego, ma właściwości przeciwzapalne. Żeby przygotować specyfik, musimy zmieszać 2 tabletki aspiryny, 15 ml wody oraz łyżkę stołową miodu, oraz łyżkę wody. Nakładamy go na zmienioną skórę od dwóch do trzech razy w tygodniu. Soda oczyszczona Ma ona mocne działanie przeciwzapalne. Soda oprócz likwidacji zaczerwienień, zniweluje nieprzyjemne swędzenie i pieczenie. Żeby przygotować mieszankę, musimy wsypać płaską łyżkę sody w szklance wody.
Reklama
Możemy ją nakładać nawet kilka razy dziennie. Miód Jest on bardzo docenianym i często stosowanym naturalnym antybiotykiem. Miód wzmocni kondycję mieszków włosowych. Co istotne, nawilży i odżywi zmienioną chorobowo skórę. Należy nakładać niewielką ilość miodu na miejsca, które opanowało zapalenie. Cukier Może być on wykorzystywany w postaci peelingu. Kryształki cukru pomogą w pozbyciu się wrastających włosków. Dzięki cukrowemu zabiegowi, pozbędziemy się martwego naskórka i pozwolimy skórze na odbudowanie jej struktur. Aby przygotować specyfik, musimy wymieszać szklankę cukry z połową szklanki prawdziwej oliwy z oliwek. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się być dla Ciebie strzałem w dziesiątkę i dzięki nim pozbędziesz się uciążliwego i kłopotliwego problemu wrastających włosków.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama