Jak stosować odżywki do paznokci?

Jak stosować odżywki do paznokci?

Piękne dłonie to wizytówka każdej damy. Delikatna skóra to pierwsza rzecz, którą wyczuwa się po uścisku, niemniej jednak wzrok przykuwają przede wszystkim paznokcie. Zadbane i elegancko pomalowane zwracają uwagę każdego. Zobacz jakie odżywki stosować, aby paznokcie zawsze wyglądały wspaniale.
Reklama
Odżywka wzmacniająca Odżywki wzmacniające najczęściej występują w podobnych opakowaniach jak lakier do paznokci. Zapobiegają pękaniu płytki i jej rozdwajaniu się. Jeśli codziennie malujesz paznokcie, to warto nałożyć odżywkę jako podkład. Utrzyma ona płytkę paznokcia w dobrym stanie a przy okazji ułatwi  malowanie. Warto z niej korzystać także wówczas, gdy paznokcie malujesz co kilka dni. Odżywka regenerująca Kiedy paznokcie wyraźnie straciły swój naturalny blask sięgnij po specjalistyczną odżywkę regenerującą. W drogeriach dostępne są odżywki przypominające bezbarwny lakier do paznokci. Są one bogate w składniki nawilżające oraz przyspieszające wzrost płytki paznokcia. Dzięki ładnemu połyskowi można nakładać odżywkę zamiast lakieru. Stosując odżywkę regenerującą już po tygodniu zobaczysz wyraźną poprawę. Oliwki i maseczki W sklepach z kosmetykami można kupić również wiele maseczek i oliwek wzmacniających paznokcie. Można także w domowym zakresie wykonać wiele zabiegów, które poprawią stan płytki paznokcia.
Reklama
Wśród najprostszych zabiegów poprawiających stan i wygląd paznokci jest moczenie ich w letniej oliwie z oliwek. Dzięki temu zabiegowi płytka paznokcia będzie lepiej odżywiona i bardziej elastyczna. Jeśli do oliwy dodasz kilka kropel soku z cytryny paznokcie zyskają dodatkowo piękny połysk. Decydując się na korzystanie z masek i olejków musisz pamiętać, aby nie nakładać bezpośrednio po zabiegu lakieru do paznokci, ponieważ płytka paznokcia jest tłusta i lakier odpadnie. Wzmacnianie od wewnątrz Poza odżywkami do paznokci stosowanymi na zewnątrz, warto wzmacniać je również od środka. Do tego celu najlepiej wybrać suplementy diety lub herbatki zawierające wyciąg ze skrzypu. Dzięki nim paznokcie będą mocniejsze już w momencie wzrostu. Nawet najbardziej gładka skóra nie zapewni Twoim dłoniom pięknego wyglądu jeśli paznokcie lamią się i rozdwajają. Zadbaj o nie, aby już na pierwszy rzut oka być prawdziwą damą.
Reklama
Autor - Olga Szarycka
Autor:
|
redaktor zaradnakobieta.pl
o.szarycka@zaradnakobieta.pl
Wydawcą zaradnakobieta.pl jest Digital Avenue sp. z o.o.
Google news icon
Obserwuj nas na
Google news icon
Udostępnij artykuł
Reklama
Reklama
Reklama