Jak zwalczyć zaskórniki?
Udostępnij Google News
Uroda

Jak zwalczyć zaskórniki?

Zapewne praktycznie każda z nas wie, czym są zaskórniki. Pojawiają się na naszej twarzy w postaci czarnych, nieestetycznych kropek, które czasem przebijają się także przez makijaż. Najgorzej jest jednak wtedy, kiedy nie próbujemy się ich pozbyć, a one zaczynają opanowywać coraz większe obszary naszej cery. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pozbyć się zaskórników w najbardziej naturalny sposób, przeczytaj nasz artykuł.

Maseczka białkowa

Pomocne w walce z rozszerzonymi porami może okazać się zwykłe kurze jajo. Jednak nie jego całość, a jedynie białko. Białko w doskonały sposób odżywi Twoją skórę i sprawi, że będzie gładka. Ponadto działa odtłuszczająco, matująco i perfekcyjnie sprawdzi się podczas zimy! W idealny sposób ochroni naszą cerę przed mrozem i wiatrem.

Białko należy ubić i taką piankę bez dodatków nałożyć na twarz. Jeśli jednak chcemy, żeby nasza maseczka miała więcej właściwości odżywczych i zapachowych, możemy dodać do niej olejki eteryczne, cytrynę lub jabłko. Maseczkę pozostaw na twarzy przez 20 minut, po czym dokładnie spłucz wodą.

Siemie lniane

Żeby pozbyć się zaskórników, powinnyśmy stosować kompresy z siemienia lnianego. Wymieszaj go z gorącą wodą i po wystygnięciu nałóż na skórę twarzy. Kompres należy pozostawić na około 15 minut, po czym spłukać ciepłą wodą.

Plastry oczyszczające

Kupimy je w każdym sklepie kosmetycznym. Musimy nałożyć je na twarz zaatakowaną przez zaskórniki i postępować zgodnie z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu.

Parówka na twarz

Najlepiej dodać do niej zioła, takie jak szałwia czy rumianek. Do miski należy wlać bardzo gorącą wodę, pochylić się nad nią i przykryć głowę ręcznikiem. Parówki doskonale pomagają w pozbyciu się wszelkich zanieczyszczeń, także zaskórników.

Maseczka z sody oczyszczonej

Soda oczyszczona świetnie odświeża, zmiękcza, złuszcza, łagodzi podrażnienia, a przede wszystkim usuwa zanieczyszczenia, które są główną przyczyną rozszerzonych porów. Żeby przygotować maseczkę, mieszamy łyżkę sody z łyżką wody, nakładamy na twarz i pozostawiamy na około 15 minut, po czym dokładnie zmywamy.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie