Co zrobić, gdy paznokcie są kruche i się rozdwajają?
Udostępnij Google News
Uroda

Co zrobić, gdy paznokcie są kruche i się rozdwajają?

Wiele kobiet boryka się z problemem rozdwajających się paznokci. Jest to dość uciążliwa sprawa, ponieważ każda kobieta marzy o pięknych, długich, mocnych paznokciach. Niektóre z nas z natury mają tendencję do cienkiej, rozdwajającej się i łamliwej płytki. A może Twoje paznokcie nagle straciły kondycję? Jakie są tego przyczyny? Może być ich wiele, między innymi niedobór witamin czy różnego rodzaju detergenty, których używamy każdego dnia. Jak radzić sobie z osłabionymi paznokciami? Jest kilka naprawdę prostych sposobów, które wzmocnią płytkę paznokcia.

Żelatyna

Dostarczaj jej swojemu organizmowi w przeróżnych możliwych formach. Dzięki żelatynie właśnie, paznokcie będą o wiele twardsze, przez co również o wiele zdrowsze.

Krem ochronny do rąk i paznokci

Krem do rąk powinien być nieodłącznym wyposażeniem każdej torebki, ponieważ warto używać go jak najczęściej – nawet do pięciu razy dziennie. Ze względu na zawarte w nim witaminy i minerały, dedykowane dla wzmocnienia paznokci oraz zregenerowania skóry dłoni, warto pamiętać o regularności stosowania.

Olejek rycynowy

Używany jest jako środek regenerujący. Bardzo korzystnie wpływa na paznokcie. Wystarczy, że lekko podgrzany olejek wetrzemy w płytkę. Czynność należy wykonywać codziennie, najlepiej przed snem.

Unikaj acetonu

Nie traktuj swoich paznokci preparatami zawierających aceton. Z tego względu na jakiś czas zrezygnujmy z malowania paznokci i zmywania lakieru zmywaczem. Jeśli chcemy uzyskać lekki połysk, nałóżmy na płytkę witaminową odżywkę, a jeśli jest konieczność użycia zmywacza, stawiajmy na te najbardziej naturalne – BEZ ACETONU!

Maść ochronna z witaminą A

Maść ta uratowała już niejedne paznokcie. Świetnie nawilża, przez co przy regularnym wcieraniu, skórki są delikatne, miękkie i bez problemu dają się usunąć. Jej plusem oprócz działania wzmacniającego i nawilżającego, jest także niska cena.

Witaminy

Jeśli przyczyną łamliwości Twoich paznokci jest niedobór witamin, musisz je jak najszybciej uzupełnić i pamiętać o regularnym spożywaniu owoców i warzyw. Jeśli to nie pomoże, możemy także zaopatrzyć się w witaminowe suplementy diety.

Udostępnij Google News Komentarze

Podobne tematy

Polecane dla ciebie